Mały biznes będzie wspierany w UE

opublikowano: 24-08-2017, 22:00

Biuro Związku Przedsiębiorców i Pracodawców w Brukseli będzie walczyło o interesy polskich firm we wspólnocie.

Reprezentowanie potrzeb sektora przedsiębiorstw w naszym kraju — to główny cel utworzenia przedstawicielstwa Związku Przedsiębiorców i Pracodawców (ZPP), które będzie działać w stolicy Unii Europejskiej. Jego dyrektorem została Agata Boutanos, wcześniej prowadząca kampanie europejskie dotyczące regulacji dla firm.

— Zajmujemy się sprawami ogólnymi dotyczącymi wszystkichprzedsiębiorstw oraz pracujemy z branżami reprezentowanymi w związku. Chcemy utrzymywać stałe relacje z najważniejszymi instytucjami UE i interesariuszami spraw gospodarczych — uzasadnia jego powstanie Marcin Nowacki, wiceprezes ZPP. Natomiast zdaniem Agaty Boutanos, poszerzanie kompetencji wspólnoty i tworzenie jednolitego rynku sprawiło, że coraz więcej regulacji powstawało na poziomie unijnym. Wpłynęło to na zwiększenie liczby i aktywizację działań przedstawicieli przedsiębiorstw, organizacji oraz podmiotów wspierających przekaz.

— Interesariusze są proaktywni, ale jednocześnie często nieskoordynowani,a środowisko sfragmentaryzowane, w przeciwieństwie do dobrze zorganizowanych, konsultujących się pomiędzy instytucjami unijnych urzędników, którzy mają wiedzę operacyjną. Potrzebne jest tworzenie nowych platform współpracy, zarówno regulacyjnych, jak i komunikacyjnych, które ujednolicą wspólne działania polskich przedsiębiorców w porozumieniu z rządem i biznesem. Widzimy szansę na skoordynowanie tych działań i zaangażowanie w dialog większej liczby podmiotów, zwłaszcza że ponad 80 proc. regulacji tworzonych jest na poziomie Unii Europejskiej — przekonuje dyrektor brukselskiego biura ZPP.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwia Wedziuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu