Mały fundusz zarobił dużo na „Pasożycie”

opublikowano: 12-02-2020, 12:57

Zdobycie czterech Oskarów przez film „Parasite” to jednocześnie wielki sukces południowokoreańskich firm, w tym małego funduszu hedgingowego z Seulu.

Fundusz zarządzany przez Ryukyung PSG Asset Management, który ma ok. 2,5 mln USD aktywów, zainwestował 500 tys. USD w „Parasite”, którego nakręcenie kosztowało 11 mln USD, a jak dotąd przyniósł 165 mln USD wpływów z biletów. Fundusz inwestuje jedynie w filmy dystrybuowane przez koreańską CJ Group. Od uruchomienia w lipcu 2018 roku przyniósł już 72,1 proc. zwrotu. Oprócz triumfatora tegorocznych Oskarów zarobił również na innych koreańskich hitach filmowych, m.in. “Extreme Job” i “Exit.”

Fundusz nie jest jedynym beneficjentem sukcesu „Parasite”. Akcje producenta filmowego Barunson Entertainment & Arts Corp. zdrożały już o ok. 80 proc. w tym tygodniu. CJ ENM Co., główny inwestor filmu zwiększył wartość o 5 proc. O 10 proc. zdrożały akcje spółki NongShim Co., której kluski błyskawiczne pojawiają się w oskarowej produkcji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane