Mały skup akcji w eCardzie

GN
17-12-2008, 00:00

Capital Partners postanowił rozstrzygnąć konflikt sprawdzonym sposobem: kto ma większość, ten rządzi.

Capital Partners postanowił rozstrzygnąć konflikt sprawdzonym sposobem: kto ma większość, ten rządzi.

Capital Partners (CP), giełdowy fundusz private equity, nie rezygnuje z walki o kontrolę nad eCardem, giełdową spółką zajmującą się m.in. rozliczaniem płatności w internecie, w której ma 23,98 proc. akcji.

— Złożyliśmy zlecenia kupna na ponad 4,3 mln akcji eCardu po cenie 0,65 zł za akcję. To znacznie więcej niż średnie rynkowe z ostatnich 3 i 6 miesięcy, które wynoszą po 0,52 zł. Chcemy powiększyć swój pakiet i wziąć odpowiedzialność za dokończenie projektu inwestycyjnego eCard, a jednocześnie dać możliwość wycofania się inwestorom, którzy nie akceptują przyjętej strategii rozwoju — mówi Paweł Bala, prezes Capital Partners.

Powodzenie skupu akcji stoi pod znakiem zapytania, bo na wczorajszym zamknięciu akcje kosztowały 0,72 zł, po ponad 16-procentowym wzroście. Jeśli jednak CP się uda, będzie kontrolował 33 proc. akcji. To da mu przewagę na walnym, które odbędzie się na początku przyszłego roku i pozwoli odzyskać kontrolę nad spółką. CP stracił ją pod koniec października, gdy z inicjatywy Smart Capital (kontroluje ponad 25 proc. akcji) zawieszono prezesa Konrada Korobowicza za "złe zarządzanie spółką". Po serii prawniczych odwołań w firmie panowała dwuwładza.

Przedstawiciele drugiego akcjonariusza nie chcą ujawnić, czy szykują kontratak.

— Wszelkie komentarze dotyczące planów Smart Capital wobec spółki mogą wpłynąć na cenę jej akcji. Mając na względzie interes pozostałych akcjonariuszy i aby uniknąć posądzenia o manipulację, musimy powstrzymać się od komentarzy — mówi Maciej Giżyński, prezes Smart Capital.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GN

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Mały skup akcji w eCardzie