Na podcast zaprasza BNP

Mama w pracy [PODCAST]

opublikowano: 26-05-2023, 06:00
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Jak wspierać pracujące matki i dlaczego jest to dobre dla firmy?

Macierzyństwo nakłada na kobietę odpowiedzialność za wychowanie dziecka. Powinność ta zmienia sposób, w jaki jest postrzegana w społeczeństwie i na rynku pracy. Czy posiadanie potomstwa zmniejsza jej bezpieczeństwo zatrudnienia i szanse na awans? Dlaczego media prezentują tak negatywny obraz pracujących mam? Jak zwiększyć dzietność w Polsce? Dobrą okazją do podcastowych rozważań na te tematy jest obchodzony 26 maja Dzień Matki.

Dr Katarzyna Szumlewicz, pedagożka i filozofka z Uniwersytetu Warszawskiego, mówi w Pulsie Biznesu do słuchania o tym, że Polki doskonale łączą rodzicielstwo z karierą. Tym trudniej zrozumieć lęk wielu z nich przed wejściem w rolę matki.

Aneta Czernek, dyrektor wykonawcza w HRK, przekonuje natomiast, że zarówno podejście pracodawców, jak i nowe rozwiązania prawne sprzyjają decyzjom o rodzeniu dzieci. Gdybyż tylko ojcowie chcieli dzielić ze swoimi żonami i partnerkami trud opieki nad potomstwem.

Anna Żylińska, szefowa komunikacji w technologicznej firmie e-point, pokazuje z kolei korzyści, które płyną z dużej liczby kobiet w branżach zdominowanych przez mężczyzn oraz w zarządach i wśród kadry menedżerskiej.

Szukaj Pulsu Biznesu do słuchania w ⁠⁠Spotify⁠, ⁠Apple Podcasts⁠, Podcast Addict lub w Twojej ulubionej aplikacji.

Goście:

0'55" dr Katarzyna Szumlewicz

16'55" Aneta Czernek

27'06" Anna Żylińska

35'05" Zakończenie

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane