Mamy powody do dumy

MATEUSZ MORAWIECKI, wicepremier, minister rozwoju i finansów, red. AGO
opublikowano: 06-12-2016, 22:00

Bardzo się cieszę z kolejnych, rewelacyjnych sukcesów polskich przedsiębiorców. To, w jaki sposób budujecie marki i obecność za granicą, jest niesamowicie ważne dla wskaźników makroekonomicznych i zrównoważenia wzrostu gospodarczego.

Kiedyś zapytałem jednego z naszych producentów, jak się buduje polską markę. Odpowiedział mi: „Od zera. Ja nie miałem nic, żona nie miała nic i zbudowaliśmy fabrykę autobusów”. Może to zbyt piękne, by każdy mógł się pod tym podpisać, jednak ja podziwiam waszą determinację. Zamieniłem kilka słów z prezesem firmy Inglot. Dziesięć lat temu rozpoczął ekspansję zagraniczną, a dziś ma już 700 sklepów na świecie. To naprawdę wspaniałe, że mamy przykłady przedsiębiorstw, którym udaje się taka ekspansja.

Gdy spojrzę trochę panoramicznie na Polskę i naszą historię to mogę powiedzieć, że mamy wielu bohaterów wśród żołnierzy, poetów i hetmanów. A jakich mamy bohaterów w gospodarce? Gdy kiedyś zadałem komuś to pytanie,usłyszałem: Wokulski. W porządku, ale i nie w porządku. Bo nie wiem, czy to do końca postać autentyczna... Jestem przekonany, że dziś na tej sali są prawdziwi bohaterowie, wspólnie z którymi możemy budować polską gospodarkę. Przedsiębiorcy, życzę wam, abyście mieli jak największe marże w swoim biznesie, bo to się przełoży na sukces, zarówno w kraju, jak i za granicą.

Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
×
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MATEUSZ MORAWIECKI, wicepremier, minister rozwoju i finansów, red. AGO

Polecane