Mapy Google’a z nowym interfejsem

TR
opublikowano: 08-05-2013, 11:55

Google, gigant branży technologicznej, przygotowuje się do wprowadzenia nowego interfejsu dla aplikacji Google Maps – czytamy na blogu Google Operating System.

Blog jest źródłem nieoficjalnych informacji dotyczących twórcy najpopularniejszej wyszukiwarki internetowej.

Google, gigant branży technologicznej, przygotowuje się do wprowadzenia nowego interfejsu dla aplikacji Google Maps (Fot. GOS)
Google, gigant branży technologicznej, przygotowuje się do wprowadzenia nowego interfejsu dla aplikacji Google Maps (Fot. GOS)
None
None

Według GOS nowy interfejs ma podkreślać publikację map przez co pomniejszona zostanie rola narzędzi odpowiedzialnych za nawigację w aplikacji.

Wprowadzone zostaną także nowe funkcje. Jedna z nich pozwoli na precyzyjne wyszukiwanie miejsce rekomendowanych przez korzystających z aplikacji, bądź osoby znajdujące się w „kręgach” znajomych użytkownika w serwisie Google+.

Dodatkowo nowy interfejs został skrojony pod użytkowników urządzeń mobilnych. Dzięki temu ułatwiona zostanie nawigacja z poziomu ekranów dotykowych.

Nieznana jest data debiutu odświeżonej aplikacji. GOS domniema, że może to nastąpić w trackie Google I/Q, corocznej konferencji zorganizowanej przez Google'a dla programistów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: TR

Polecane