Maradona wygrał batalię z włoskim fiskusem

PAP
opublikowano: 01-02-2013, 12:24

Diego Maradona, argentyńska była gwiazda włoskiego klubu Napoli, wygrał ostatecznie batalię z włoskim fiskusem i może już przyjechać do Włoch jako "wolny czlowiek", poinformował agencję Ansa adwokat słynnego piłkarza.

W 2005 roku Sąd Najwyższy wydał postanowienie, że Maradona ma zapłacić 37,2 miliona euro, w tym 23,5 mln odsetek, za oszustwo podatkowe jakiego się dopuścił w czasie występów we włoskim zespole.

W listopadzie 2011 roku włoski wymiar sprawiedliwości, uwzględniając apelację oskarżonego, rozpoczął od początku proces "złotego chłopca", dopatrując się błędów proceduralnych we wcześniejszym postępowaniu.

Według włoskiej agencji prasowej Ansa trybunał rozpatrujący ponownie sprawę anulował postępowanie przeciwko klubowi piłkarskiemu SSC Napoli i pracującym w nim cudzoziemcom - obok Maradony także Brazylijczykom Carecy i Amemao.

"Maradona został ostatecznie uwolniony do podatkowego koszmaru i skierowanych przeciwko niemu manipulacji" - z satysfakcją podkreślił adwokat piłkarza Angelo Pisani.

Mecenas Pisani dodał, że piłkarz ze swej strony ma zamiar zaangażować się w postępowanie przeciwko instytucjom odpowiedzialnym we Włoszech za ściąganie podatków i będzie się domagał odszkodowania za poniesione straty moralne oraz "zniszczenie wizerunku". Legenda światowego futbolu szacuje swoje roszczenia na sumę podobną, jakiej domagał się od niego fiskus, a więc około 40 milinów euro.

Diego Maradona, który w 1986 roku zdobył z reprezentacją Argentyny tytuł mistrza świata, od 1984 do 1991 roku występował w barwach Napoli, zdobywając 115 bramek w 259 meczach. W tym okresie drużyna z Neapolu, po raz pierwszy w swej historii, wywalczyła dwukrotnie (1987, 1990) tytuł mistrza Włoch.

Były napastnik, a następnie, w latach 2008-2012, selekcjoner reprezentacji Argentyny jest obecnie "sportowym ambasadorem" Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane