Marklowice zapraszają do tropiku

ANP
opublikowano: 27-01-2010, 18:56

Władze śląskiej gminy marzą o budowie basenów tropikalnych z hotelem. Potrzebny bogaty inwestor. Bardzo bogaty... Wójt Tadeusz Chrószcz ma precyzyjny plan.

Przyjazd inwestorów z Abu Zabi do naszego kraju zelektryzował firmy. Ale nie tylko. Po naszym artykule „Arabska śmietanka w Polsce” zadzwonił do nas Tadeusz Chrószcz, wójt gminy Marklowice. Postawił sobie bardzo ambitny cel: szuka inwestora, który mógłby zbudować baseny tropikalne wraz z czterogwiazdkowym hotelem (z częścią konferencyjną i SPA). Koszt: co najmniej 270 mln zł. Wójt przekonuje, że inwestycja może się zwrócić w ciągu siedmiu lat.
– Na ten cel zamierzamy przeznaczyć 16 ha gruntów. Nieruchomość z przygotowanym studium zagospodarowania sprzedamy w drodze przetargu lub oddamy w wieczystą dzierżawę przyszłemu inwestorowi. Działka będzie przeznaczona do zabudowy pod szeroko pojętą rekreację wodną i plenerową z hotelem o podwyższonym standardzie liczącym minimum 100 pokoi – mówi Tadeusz Chrószcz, wójt gminy.
Podkreśla, że nie może realizować przedsięwzięcia w systemie partnerstwa publiczno-prywatnego z prostego powodu.
– Po latach zarządzania przez podmiot prywatny taka inwestycja wraca do samorządu. Gminę Marklowice, która liczy ponad 5 tys. mieszkańców, nie będzie stać na utrzymanie takiego obiektu – dodaje Tadeusz Chrószcz.

Więcej w czwartkowym "PB"

None
None
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane