Maruderzy i lokomotywy

ASZ
opublikowano: 13-06-2007, 00:00

MARUDERZY

PKN Orlen

-4,4%

Po tym jak w poniedziałek kurs wrócił do poziomu z drugiej połowy sierpnia 2006 r., we wtorek inwestorzy przystąpili do realizacji zysków. Po sesji podano, że grupa PKN Orlen zamierza przeznaczyć 21,18 mld zł na inwestycje w latach 2007-12.

GTC

-4,3%

Akcjonariusze największego dewelopera w ostatnich dniach nie wiedzą, w którą stronę skierować kurs. Gdy wydaje się, że już są bliscy podjęcia decyzji o wybiciu górą z konsolidacji, przychodzi pozbawiający złudzeń spadek. Następnego dnia — na odwrót.

KGHM

+1,8%

Tylko dzięki zwyżce notowań miedziowego kombinatu udało się uniknąć głębszego spadku wartości WIG20. Akcje spółki, którą kieruje Krzysztof Skóra, zdrożały mimo spadku notowań miedzi w Londynie do 7220,50 USD za tonę.

Polimex-Mostostal

+1,8%

Akcje budowlanej spółki zdrożały czwartą sesję z kolei, ale już nie w imponującym stylu. Na wykresie powstały dwie świeczki o płaskich korpusach i dłuższych cieniach. Widać niepewność inwestorów, bo wybicie z konsolidacji jeszcze nie jest przesądzone.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ASZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu