Maruderzy i lokomotywy tygodnia

ASZ
opublikowano: 24-01-2007, 00:00

MARUDERZY tygodnia

BRE Bank

-3,8%

Każda passa kiedyś się kończy. W piątek i poniedziałek hossa na rynku akcji najmniejszego banku z WIG20 zatrzymała się. Wtorek przyniósł pogłębienie spadków. Korekta się zakończy, jeśli nie dojdzie do spadku poniżej 381,5 zł.

TVN

-1,8%

Akcjonariusze giełdowej spółki roku w badaniu Pentora dla „Pulsu Biznesu” skłonili się ku realizacji zysków po tym, jak kurs w piątek dotarł do 28,3 zł, czyli pobił rekord. Wtorkowa sesja przyniosła korektę do 27,5 zł.

Lokomotywy tygodnia

GTC

+5,01%

Kurs dewelopera, którego dyrektorem generalnym jest Piotr Kroenke, ustanowił na fixingu rekord wszech czasów (48 zł). Moda na akcje spółek z szeroko pojętej branży budowlanej trwa, bo ciepła zima nie przerwała prac na budowach.

KGHM

+2,5%

Po piętnastu sesjach kurs miedziowego kombinatu wrócił powyżej poziomu 90 zł. Dzień wcześniej inwestorzy próbowali się z nim uporać, lecz bez powodzenia. Sztuka ta udała się dopiero we wtorek. Za akcję płaci się 91,4 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ASZ

Polecane