Master Pharm liczy na 32,5-54,5 mln zł z IPO

ISBNEWS
opublikowano: 24-11-2015, 11:08

Od 25 listopada przyjmowane będą zapisy inwestorów indywidualnych na akcje spółki Master Pharm.

Pierwotna oferta publiczna do 6,85 mln akcji (w tym maks. 1,85 mln akcji sprzedawanych przez dotychczasowych akcjonariuszy) Master Pharm rozpocznie się dziś od podania ceny maksymalnej, napisano w prospekcie emisyjnym. Spółka chce pozyskać z emisji akcji serii B kwotę 32,5-54,5 mln zł netto.

Intencją oferującego i akcjonariuszy sprzedających jest przydzielenie ok. 90% akcji oferowanych inwestorom w transzy instytucjonalnej i ok. 10% akcji oferowanych inwestorom w transzy detalicznej.

Od 25 listopada do 4 grudnia potrwają zapisy w transzy detalicznej, na 3-7 grudnia zaplanowano budowanie księgi popytu. 7 grudnia spółka planuje podać ostateczną cenę oraz liczbę akcji oferowanych w obu transzach. Zapisy w transzy instytucjonalnej będą przyjmowane w dniach 8-14 grudnia. Przydział akcji oferowanych zaplanowano na 15 grudnia, zaś przewidywany termin rozpoczęcia notowań akcji sprzedawanych i praw do akcji nowej emisji na GPW to czas ok. tygodnia od przydziału akcji, podano w dokumencie.

Oferującym jest Trigon Dom Maklerski.

Przy założeniu sprzedaży wszystkich oferowanych akcji, nowi akcjonariusze obejmą 29,15% udziału w kapitale spółki.

"Ponieważ na datę prospektu nie jest znana cena akcji oferowanych ani ostateczna liczba akcji serii B, która zostanie zaoferowana inwestorom, dokładne określenie wpływów z emisji akcji serii B jest niemożliwe. Zgodnie z wstępnymi szacunkami emitenta, oczekiwane wpływy netto z emisji akcji serii B wyniosą od 32,5 do 54,5 mln zł" - czytamy dalej w prospekcie.

Cele emisji akcji serii B to: wyposażenie istniejącego zakładu w Łodzi (4 mln zł z emisji, łącznie: 4,44 mln zł), doposażenie obecnego zakładu Grokam (2 mln zł z emisji, łącznie: 2,01 mln zł), budowa i wyposażenie nowego zakładu Grokam w Mielcu (13 mln zł z oferty, łącznie: 13,74 mln zł w latach 2016-2018), wsparcie działalności marketingowej Avet Pharma (5,6 mln zł). Kolejnym celem są akwizycje, na które spółka chce przeznaczyć 8-30 mln zł.

"Akwizycje w zamiarze emitenta będą finansowane przede wszystkim ze środków pochodzących z emisji, a w przypadku zapotrzebowania przewyższającego je - również ze środków własnych oraz dostępnych kredytów bankowych. W zależności od ilości środków pieniężnych dostępnych na ten cel emisji, emitent rozważa akwizycję jednego lub kilku podmiotów (nabycie akcji, udziałów lub przedsiębiorstw w rozumieniu art. 55 1 Kodeksu cywilnego)" - napisano też w dokumencie.

Główne kierunki zainteresowania i podjętych poszukiwań to: poszerzenie zdolności wytwórczych Grupy o produkty lecznicze i/lub określone portfolio marek suplementowych lub farmaceutycznych, zwiększenie mocy wytwórczych produkcji kontraktowej oraz rozbudowa struktur sprzedażowych Grupy. Spółka nie wyklucza nabycia w miejsce powyższych podmiotów portfolio produktów lub pojedynczych marek należących do tych podmiotów.

Obecnie działalność Master Pharm opiera się przede wszystkim na zarządzaniu realizacją produkcji kontraktowej suplementów diety, przy czym od marca 2015 r. została ona wsparta znacznym portfelem marek własnych - w ramach Avet Pharma. Działalność Avet Pharma oparta jest w głównej mierze na promowaniu, dystrybuowaniu i wprowadzaniu do obrotu suplementów diety pod własną marką Avet Pharma - w I poł. br. miała ona 26% udziału w przychodach grupy. Całkowite skonsolidowane przychody w tym okresie wyniosły 18,96 mln zł, zysk operacyjny sięgnął 4,73 mln zł, a zysk roku obrotowego wyniósł 3,61 mln zł.

Master Pharm chce przeznaczać na dywidendę do 50% skonsolidowanych zysków począwszy od zysków za 2015 r., podała spółka.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNEWS

Polecane