Mattel prezentuje niepełnosprawne Barbie

opublikowano: 13-02-2019, 11:44

Mattel ogłosił wprowadzenie na rynek nowych lalek niepełnosprawnych, z których jedna ma protetyczną nogę, podczas gdy druga jest na wózku inwalidzkim.

Jesienią zadebiutują nowe, różnorodne lalki Barbie, które dołączą do stale poszerzającej się kolekcji "Fashionistas" - kolekcji, która obejmuje postacie o różnych kształtach, rozmiarach i rasach.

Przełom nastąpił w 2016 r., gdy firma wypuściła na rynek zupełnie nowe wersje Barbie. Lalki miały krągłości, były drobne lub wysokie, poza tym reprezentowały różne kolory skóry. Pokazywały różnorodność.

Koncern Mattel postanowił teraz pójść o krok dalej i wprowadzić Barbie, która będzie reprezentowała także osoby niepełnosprawne. Jedna z nowych lalek ma być na wózku inwalidzkim, a druga z protezą nogi. Firma ma nadzieję, że pozwoli to poszerzyć definicję piękna.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy