Matysiak: rok oszczędności dla Lasów Państwowych

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 10-01-2006, 17:41

Dyrektor generalny Lasów Państwowych Andrzej Matysiak zapowiedział we wtorek, że rok 2006 będzie rokiemoszczędności dla Lasów Państwowych".

Dyrektor generalny Lasów Państwowych Andrzej Matysiak zapowiedział we wtorek, że rok 2006 będzie rokiemoszczędności dla Lasów Państwowych". 

    Wyjaśnił, że obecnie kondycja finansowa lasów jest dobra. "Trzeba myśleć o przyszłości" - powiedział we wtorek w trakcie internetowego czatu na stronach www.lp.gov.pl.

    Zmiany w gospodarce finansowej zapowiadane przez nowego dyrektora będą polegały - jak powiedział - na dostosowaniu do konstytucji i wzmocnieniu Przedsiębiorstwa Gospodarki Leśnej Lasy Państwowe (PGL LP) jako jednostki gospodarczej. Zapewnił, że "rok oszczędności" nie będzie związany z zamrożeniem inwestycji w lasach.

    Jako dwa podstawowe problemy kierowanej przez niego instytucji, Matysiak wymienił: organizacyjno-prawne wymagające zmian części prawa leśnego oraz ewentualną zmianę koniunktury na rynku drzewnym, co może wpłynąć na obniżenie przychodów LP.

    W 2006 roku dyrekcja LP będzie pracowała nad zmianami w ustawie prawo leśne. W pracach nad nowelizacją ustawy Matysiak zamierza wykorzystać wiedzę i doświadczenie byłego dyrektora LP i obecnie głównego analityka LP Konrada Tomaszewskiego.

    Objęcie przez Matysiaka kierownictwa w Lasach Państwowych (Andrzej Matysiak objął stanowisko dyrektora LP 6 grudnia 2005 roku) rozpoczęło się od zmian kadrowych.

    Na pytania internautów dotyczące tej właśnie kwestii powiedział - "do zmian personalnych podchodzę rozważnie i wszystkie dokładnie analizuję". Dodał, że oprócz zmian kadrowych będą powstawały też nowe miejsca pracy. "Prawdopodobnie zwiększymy liczbę etatów podleśniczych" - wyjaśnił. Zapowiedział też szerszy dostęp do pracy dla absolwentów.

    Odnosząc się do sytuacji na rynku drewna, Matysiak powiedział, że nadleśnictwa ustalają zbyt wysokie ceny dla odbiorców. "Wielkość surowca drzewnego w stosunku do podaży dla rynku lokalnego jest zdecydowanie za mała" - dodał.

    Dyrektor planuje wprowadzić zmiany w handlu drewnem, które - jak powiedział - będą polegały na segmentacji rynku, ustalaniu poziomu cen i lepszym monitoringu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu