McDonald's chce do 2050 r. być w pełni zeroemisyjny

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 04-10-2021, 14:01

Koncern McDonald’s zrewidował swoje plany i do 2050 r. zamierza być zeroemisyjny netto, począwszy od wykorzystywanej żywności po żarówki w swoich lokalach, donosi Reuters.

PublicDomainImages/Pixabay

Największa na świecie sieć restauracji typu fast food współpracuje z organizacją non-profit Science Based Targets (SBTi). Rewizja ma na celu przyspieszenie realizacji części zobowiązań, tak by do 2030 r. obniżenie bezwzględnych emisji o około jedną trzecią dotyczyło zarówno dostawców, jak i dla prawie 40 tys. prowadzonych przez firmę i franczyzowych restauracji na całym świecie.

Cel zerowy netto McDonald's na 2050 r. obejmuje emisje ze źródeł bezpośrednich, takich jak biura korporacyjne i restauracje, oraz ze źródeł pośrednich, w szczególności restauracji franczyzowych oraz towarów i usług dostawców.

Amerykański gigant jest jednym z największych nabywców wołowiny na świecie. Około 80 proc. całkowitych emisji pochodzi z łańcucha dostaw, w szczególności z wołowiny, kurczaków, nabiału i innych białek.

Naukowcy z ONZ twierdzą, że światowe emisje netto muszą spaść do zera do 2050 r., aby ograniczyć wzrost globalnych temperatur do nie więcej niż 1,5 stopnia Celsjusza w porównaniu z poziomem sprzed epoki przemysłowej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane