Czytasz dzięki

Meble Emilia mają inwestora

  • Anna Pronińska
opublikowano: 21-09-2012, 00:00

Legendarna spółka trafiła w ręce funduszu Griffin Topco II, któremu dostanie się niemal 100 tys. mkw. gruntów.

Ministerstwo Skarbu Państwa podpisało umowę prywatyzacyjną Mebli Emilia, spółki handlującej meblami oraz wynajmującej powierzchnie magazynowe i biurowe.

Za pakiet 85 proc. udziałów resort zainkasował 115 mln zł. Inwestorem jest spółka Martel należąca do funduszu oportunistycznego Griffin Topco II z siedzibą w Luksemburgu.

Inwestor zobowiązał się, że w okresie 12 miesięcy od podpisania umowy zapewni spółce finansowanie w kwocie co najmniej 5 mln zł. Ponadto po negocjacjach z przedstawicielami pracowników podpisał pakiet socjalny z organizacjami związkowymi. Do Mebli Emilia należy wiele nieruchomości w Warszawie i okolicach, które mogą być atrakcyjne z punktu widzenia dewelopera.

Spółka jest też właścicielem stołecznego pawilonu przy ul. Emilii Plater, który przez najbliższe cztery lata jest wynajęty na potrzeby Muzeum Sztuki Nowoczesnej.

Przypomnijmy, że apetyt na zakup Mebli Emilia miały też spółka Kulczyk Silverstein Properties oraz konsorcjum z udziałem m.in. warszawskiej firmy Europejskie Centrum Inwestycyjne.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Pronińska

Polecane