Czytasz dzięki

Media: kanclerz Merkel planuje "lockdown light"

  • PAP
opublikowano: 26-10-2020, 21:53

W związku z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem w Niemczech, kanclerz Angela Merkel wzywa do wprowadzenia ostrzejszych ograniczeń. "Merkel planuje +lockdown light+", czyli łagodną forme kwarantanny" - podaje w poniedziałek dziennik "Bild".

Jak przekazuje, bary i restauracje mają zostać zamknięte, ale szkoły i przedszkola powinny pozostać otwarte tak długo, jak to możliwe, z wyjątkiem regionów o bardzo dużej liczbie zakażeń.Sklepy mogą również pozostać otwarte po wprowadzeniu dodatkowych ograniczeń sanitarnych.Rzecznik rządu Steffen Seibert oświadczył po spotkaniu tzw. gabinetu koronawirusowego w Berlinie, że wobec drastycznie rosnącej liczby zakażeń, wszyscy mają świadomość, że liczy się każdy dzień. W szpitalach wzrosła liczby pacjentów z Covid-19, w tym na oddziałach intensywnej terapii. Dlatego nadal ważne jest ograniczenie kontaktów - podkreślił Seibert.Decyzja o "lockdownie light" może zapaść już w środę podczas spotkania Merkel z premierami krajów związkowych, które odbędzie się dwa dni wcześniej niż planowano.Liczba potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w Niemczech wzrosła w ciągu ostatniej doby o 8685, do 437 866 – wynika z danych opublikowanych w poniedziałek przez berliński Instytut im. Roberta Kocha (RKI).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane