Medicover integruje się z GdziePoLek.pl

opublikowano: 09-02-2016, 22:00

Sieć Medicover odświeża podejście do biznesu i rozpoczyna współpracę ze startupową platformą GdziePoLek.pl.

GdziePoLek.pl to internetowa wyszukiwarka aptek, stworzona przez firmę Goldenberry. Użytkownikom pozwala na sprawdzenie dostępności leków w poszczególnych placówkach farmaceutycznych. Teraz, w związku z nawiązaną z siecią placówek medycznych Medicover współpracą, funkcjonalność platformy została poszerzona. Pacjenci poszukujący leków za pośrednictwem portalu mogą dodatkowo umówić się na konsultację u lekarza specjalisty w e-sklepie MediStore.com.pl. I odwrotnie, osoby korzystające z internetowej platformy Medicovera będą mogły wyszukiwać zalecone

Apteka pod ręką

Prace nad wyszukiwarką GdziePoLek.pl rozpoczęły się w połowie 2014 r.; serwis został założony przez firmę Goldenberry. Serwis umożliwia pacjentom sprawdzenie dostępności leków w konkretnych punktach. Lokalnym, stacjonarnym aptekom daje niejako możliwość konkurowania z dużymi sieciami, mocno zakotwiczonymi w internecie.

przez lekarza leki w aptekach zintegrowanych z serwisem GdziePoLek.pl. — Możliwość współpracy z GdziePoLek.pl pojawiła się akurat w momencie, gdy jako pierwsza duża sieć medyczna udostępniliśmy naszym pacjentom opcję umawiania i opłacania pojedynczych wizyt przez internet — wyjaśnia

Marek Dorsz, kierownik projektu MediStore.com.pl. Dostęp do wyszukiwarki GdziePoLek.pl zyskało ok. 500 tys. pacjentów posiadających abonament w sieci Medicover i tym samym możliwość korzystania z wewnętrznego portalu Medicover OnLine.

— Część naszych użytkowników to osoby chcące samodzielnie poradzić sobie z drobnymi kłopotami zdrowotnymi, jednak w niektórych sytuacjach wizyta u lekarza jest nieunikniona. Jesteśmy zadowoleni, że pacjenci uzyskali możliwość łatwego umówienia konsultacji w placówkach Medicoveru — dodaje Maciej Jakubczyk, prezes GdziePoLek.pl. Jednak na tym Medicover nie poprzestaje.

— Jesteśmy otwarci na współpracę z kolejnymi partnerami — zaznacza Marek Dorsz.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Medicover integruje się z GdziePoLek.pl