Memani: banki centralne najważniejsze dla rynków

opublikowano: 08-07-2016, 10:20

Śledźcie ruchy banków centralnych w poszukiwaniu oznak w którym kierunku pójdą rynki, radzi inwestorom Krishna Memani, szef inwestycji w Oppenheimer Funds.

- Rynki nie reagują na nic tak mocno jak na oczekiwania dotyczące wsparcia z banków centralnych – powiedział Memani w CNBC.

Obawy pogorszenia koniunktury po Brexicie spowodowały, że banki centralne zasygnalizowały możliwość dalszego poluzowania polityki monetarnej. To pomoże utrzymać płynność na rynkach, ale nie będzie przysłowiową srebrną kulą, twierdzi CIO Oppenheimer.

- Banki centralne z powodzeniem wspierały notowania aktywów, ale nie zdołały osiągnąć poziomu wzrostu, którego by chciały – powiedział Memani.

Jego zdaniem, inwestorzy nie mają innego wyjścia, jak pogodzić się z otoczeniem niskich stóp. Rekomenduje im w związku z tym raczej inwestowanie  w obligacje spółek niż akcje, bo wyceny tych ostatnich są według niego wysokie.

Fot. Bloomberg.
Fot. Bloomberg.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane