Mera skonwertuje obligacje i wejdzie na GPW

KZ, EBI
opublikowano: 18-01-2010, 09:16

Producent schodów wyemituje w ramach oferty prywatnej obligacje zamienne na akcje o wartości do 3 mln zł, które obejmą posiadacze obligacji, sprzedanych przed rokiem. Spółka przeniesie się też na główny parkiet GPW.

Obligacje będą niezabezpieczone, a ich oprocentowanie wynosi WIBOR3M + 8 pkt. proc.

Cena zamiany została ustalona na 5 zł, co oznacza, że za jedną obligację będzie można objąć 20 akcji serii D. Kapitał akcyjny zostanie więc maksymalnie podwyższony o 600 tys. zł (600 tys. sztuk akcji). Obecnie kapitał spółki dzieli się na 10,09 mln akcji, a ich cena na NewConnect to 3,90 zł (kurs zamknięcia z piątku).

"Emisja obligacji zamiennych ma na celu pozyskanie kapitału niezbednego dla rozwoju działalnosci spółki. Obligacje zostana zaoferowane osobom, które nabyły obligacje zwykłe spółki w 2009 r. – zostanie dokonana konwersja obligacji zwykłych na obligacje zamienne" - czytamy w uzasadnieniu uchwał walnego zgromadzenia, zwołanego na 16 lutego.

W projektach na walne znalazła się też uchwała o podjęciu czynności zmierzających do wprowadzania akcji spółki do obrotu na głównym parkiecie GPW oraz o zmianie nazwy firmy na Mera Group.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ, EBI

Polecane