Metoda na zgrany zespół

opublikowano: 13-02-2018, 22:00

Aby zbudować zgrany team, trzeba pamiętać o kilku ważnych aspektach

Wielokulturowa grupa pozwala realizować międzynarodowe projekty, a osoba pochodząca z innego państwa często jest jak powiew świeżego powietrza motywującego do działania — podkreślają eksperci. Jednak aby zbudować zgrany team, trzeba pamiętać o kilku ważnych aspektach. Gdy temperamentny Hiszpan uniesie głos na spokojnego Fina, ten z miejsca będzie chciał zmienić pracę, dlatego tak ważna jest integracja zespołu.

Poznanie siebie nawzajem pozwoli uniknąć opisanej sytuacji. W niektórych firmach organizowane są nawet spotkania pod hasłem np. Dzień Polski czy Dzień Włoski, na które pracownicy przychodzą ubrani w charakterystycznydla kraju ubiór i opowiadają o lokalnym jedzeniu, tradycjach, świętach. Dzięki temu chętniej później ze sobą współpracują i sobie pomagają.

Dobrym pomysłem jest również organizowanie dla zagranicznych pracowników kursów języka polskiego. Jak wynika z badania „Skuteczne sposoby na rekrutacje językowe”, zrealizowanego przez Monster Talent Sourcing Services, wielu członków wielokulturowych zespołów, mimo że porozumiewa się przede wszystkim w języku angielskim, ma potrzebę poznania języka polskiego. 39 proc. badanych przez MonsterPolska obcokrajowców uczy się naszego języka, a 23 proc. planuje taką naukę w najbliższej przyszłości.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paulina Kostro

Polecane