Miasto na sprzedaż. W USA

opublikowano: 03-12-2015, 22:00

Miasto Swett w Południowej Dakocie można kupić już za 250 tys. USD.

To mniej niż cena domu w większości stanów w USA. Nabywca dostanie 6 akrów prerii, warsztat samochodowy, dom i bar o nazwie Swett Tavern. Miasto powstało w 1932 r., kiedy otwarto oddział poczty w sklepie spożywczym, należącym do farmera o nazwisku Swett. W szczytowym momencie mieszkało w nim 40 osób.

Ostatnim właścicielem był Lance Benson, który kupił miasto w 1998 r., ale stracił je po rozwodzie. Odzyskał je w 2012 r. i próbował sprzedać w połowie następnego za 399 tys. USD.

Stracił je jednak ponownie w październiku 2015 r. — miasto przejął bank i wystawił na sprzedaż. Swett nie cieszy się specjalnym uznaniem nawet wśród klientów działającego tu wciąż baru. Jeden z nich powiedział, że „to dobre miejsce, aby zostać zabitym”, a inny podkreślił, że „trzeba mieć nóż Bowiego, aby się dostać do tego miejsca, i piłę łańcuchową, aby się z niego wydostać”.

Mimo tak czarnego PR Lewis Kirkeby Hall z Coldwell Banker twierdzi, że oferta sprzedaży miasta cieszy się dużym zainteresowaniem wśród osób, „które chcą być swoim burmistrzem, oraz osób, które chcą żyć w separacji od świata”. Pojawiły się także oferty firm, chcących realizować w mieście reality show, a także myśliwych planujących stworzyć tu bazę wypadową. Jest też ktoś, kto chce mieć swój własny bar.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy