Czytasz dzięki

Michał Kurtyka nowym wiceministrem środowiska

AR
opublikowano: 04-07-2018, 13:28

Michał Kurtyka, który wcześniej pracował, m.in., nad rządową strategią elektromobilności, przejdzie z resortu energii do resortu środowiska– informuje Ministerstwo Środowiska. W środę otrzymał nominację.

Premier Mateusz Morawiecki powołał Michała Kurtykę na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Środowiska. Nominację wręczył Henryk Kowalczyk, minister środowiska. Spekulacje na ten temat pojawiły się już wczesniej - pisalismy o tym w "Pulsie Biznesu".

Michał Kurtyka był pomysłodawcą rządowego programu rozwoju elektromobilności w Polsce  („Planu Rozwoju Elektromobilności”), a następnie pilotował tworzenie ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych, dzięki której te formy transportu będą mogły się dynamicznie rozwijać – informuje resort. Pełni funkcję Przewodniczącego Komitetu Sterującego Programu Elektromobilności. 

Od 1 stycznia 2016 r. był sekretarzem stanu w Ministerstwie Energii, gdzie bezpośrednio odpowiedział za rozwój technologiczny oraz wprowadzanie innowacji do sektora energii, realizację polityki klimatycznej i energetycznej w sektorze paliwowo-gazowym, prowadzenie relacji międzynarodowych z państwami oraz organizacjami międzynarodowymi. Do jego obowiązków należało również nadzorowanie udziału państwa w największych polskich przedsiębiorstwach energetycznych w sektorze naftowym i gazowym, takich jak Orlen, Lotos i PGNiG. 

W kwietniu został też powołany na stanowisko Pełnomocnika ds. Prezydencji COP 24.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AR

Polecane