Miesiąc innowacji w stolicy

  • Marta Bellon
opublikowano: 08-06-2015, 00:00

Innowatorzy ze świata i Polski zjadą w tym miesiącu do Warszawy, by dzielić się swoim doświadczeniem z innymi.

Dziś (8.06) rusza Warsaw Innovation Days, czyli festiwal wydarzeń pod hasłem innowacyjności i przedsiębiorczości. Organizatorzy — Miasto Stołeczne Warszawa i Fundacja Globe Forum, razem z prelegentami przez cały czerwiec będą zachęcać start-upy i MSP do wybierania nowoczesnych rozwiązań, takich jak cyfryzacja firm oraz pozyskiwanie funduszy na rozwój biznesu, zdobywanie rynków zagranicznych i zabezpieczanie nowych pomysłów patentami.

Wydarzenia będą miały charakter otwarty, co oznacza, że będą mogli wziąć w nich udział wszyscy zainteresowani tematyką mieszkańcy i odwiedzający Warszawę. W dniach 9-10.06 w ramach Warsaw Innovation Days odbędzie się VI Kongres Innowacyjnej Gospodarki połączony z międzynarodową konferencją Globe Forum. Pojawią się na nim przedstawiciele Facebooka, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości i Urzędu Patentowego RP.

Podpowiedzą start-upom, jak mogą rosnąć w siłę dzięki technologiom cyfrowym, funduszom unijnym oraz patentom i strategiom zarządzania innowacjami. Na 17.06 zaplanowano 11. edycję Creative Mikser, czyli cykliczne wydarzenie dla branży kreatywnej. Tym razem poświęcone będzie promocji marki modowej.

18. i 19.06 organizatorzy zapraszają natomiast na Startup Revolution Days, czyli spotkanie przedstawicieli ekosystemów startupowych Warszawy, Berlina i Tel Awiwu. Na warszawskim festiwalu innowacji pojawi się Johan Gorecki — współzałożyciel Skype’a, a także polscy innowatorzy, m.in. Michał Bąk i Patryk Strzelewicz — twórcy kostki DICE+, i Marcin Beme — założyciel Audioteka.pl. Przy Placu Politechniki pojawi się Sfera Innowacji — punkt informacyjny o festiwalu — kula sferyczna o powierzchni 120 mkw., w której będą odbywać się warsztaty i spotkania networkingowe. © Ⓟ

m.bellon@pb.pl �

22-333-97-33

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marta Bellon

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu