Mikołaj Budzanowski nowym wiceministrem skarbu

PAP
opublikowano: 20-07-2009, 18:59

Mikołaj Budzanowski został nowym wiceministrem skarbu odpowiedzialnym m.in. za przemysł paliwowy, gazowy i  chemiczny. Zastąpił na tym stanowisku Krzysztofa Żuka - poinformował w  poniedziałek resort skarbu.

Do tej pory Budzanowski pełnił w ministerstwie skarbu funkcję dyrektora jednego z departamentów nadzoru i prywatyzacji.

Rzecznik MSP Maciej Wewiór powiedział w poniedziałek PAP, że Żuk zrezygnował z funkcji wiceministra skarbu w porozumieniu z ministrem skarbu Aleksandrem Gradem.

Żuk pracował w MSP blisko 18 lat. Funkcję wiceministra pełnił od listopada 2007 roku. Sprawował nadzór m.in. nad projektami dywersyfikacyjnymi, przygotowaniem budowy terminalu LNG w Świnoujściu czy procesem przekazania akcji pracowniczych PGNiG.

"Cieszę się, że przez tyle lat miałem zaszczyt i przyjemność pracować w służbie państwu. W tym czasie udało nam się wdrożyć projekty, których korzyści polska gospodarka będzie odczuwała przez wiele lat" - podkreślił cytowany w komunikacie MSP Krzysztof Żuk.

Z kolei Budzanowski kierował w MSP od września ubiegłego roku Departamentem Nadzoru Właścicielskiego i Prywatyzacji. Był odpowiedzialny za nadzór nad spółkami strategicznymi w sektorze, ropy, gazu i chemii oraz pracami związanymi z budową terminalu LNG. Jest absolwentem Wydziału Historycznego oraz Studium Dyplomacji i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Jagiellońskiego.

W 2004 r. uzyskał tytuł doktora nauk humanistycznych UJ. Był stypendystą m.in. japońskiej fundacji Sasakawy (Nippon Foundation) oraz DAAD (Deutscher Akademischer Austausch Dienst). Pełnił funkcję doradcy Polskiej Delegacji w Parlamencie Europejskim w Komisji Środowiska Naturalnego, Zdrowia Publicznego i Bezpieczeństwa Żywności, Komisji ds. Zmian Klimatycznych oraz Spraw Zagranicznych (2004-2007).

Był również dyrektorem Departamentu Zmian Klimatu w Ministerstwie Środowiska.

Jest wykładowcą, autorem prac na temat procesu podejmowania decyzji w Unii Europejskiej oraz polityki klimatyczno-energetycznej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane