Miłek nr 1 w Inowrocławiu

Emil Górecki
opublikowano: 23-05-2011, 00:00

Spółka byłego kolarza zmienia strategię: będzie budować, sprzedawać i pozyskiwać nowe centra handlowe.

Właściciel NG2 inwestuje w galerię handlową z holenderskim Acteeum

Spółka byłego kolarza zmienia strategię: będzie budować, sprzedawać i pozyskiwać nowe centra handlowe.

Kontrolowana przez Dariusza Miłka spółka deweloperska Libra Project wraz z partnerem — Acteeum — zbudują w Inowrocławiu galerię handlową o powierzchni 30 tys. mkw. Prace ruszą w IV kwartale tego roku i potrwają rok. To kolejny projekt handlowy byłego kolarza i głównego akcjonariusza NG2. W ubiegły czwartek pisaliśmy o tym, że jego Galeria Goplana w Lesznie będzie pierwszym w Europie projektem finansowanym z unijnej inicjatywy Jessica.

— W inowrocławskim centrum handlowym Libra Project ma 90 proc. udziałów, pozostałe 10 proc. należy do Acteeum. Wartość inwestycji szacujemy na 50 mln EUR. Obecnie rozmawiamy z czterema bankami o finansowaniu inowrocławskiego projektu, ale nie spodziewamy się kłopotów z jego pozyskaniem — mówi Grzegorz Pękalski, prezes dewelopera.

Jego spokój ma wynikać z lokalizacji projektu. W strefie oddziaływania nowego centrum handlowego znajduje się 120 tys. osób.

— Choć poziom dochodów inowrocławian nie jest bardzo wysoki, nie mamy w mieście żadnej konkurencji: nasze centrum handlowe będzie pierwsze — mówi prezes Libra Project.

— Konkurencji dla tego projektu na razie rzeczywiście nie ma, choć zainteresowanie innych inwestorów jest duże. Ale to pierwszy z nich spija śmietankę — mówi Magdalena Frątczak z działu handlowego CB Richard Ellis.

W inowrocławskim centrum handlowym znajdzie się 90 sklepów. Pod koniec marca Libra Project i Acteeum podpisały umowę najmu z siecią Tesco, której hipermarket zajmie 6 tys. mkw.

Libra Project dotychczas skupiał się na budowaniu centrów handlowych do własnego portfela. Oprócz Inowrocławia ma inwestycje w Kielcach, Olsztynie, Lesznie i w rodzinnym mieście Dariusza Miłka — Lubinie.

— Zmieniamy strategię na taką, jaką mają klasyczni deweloperzy: będziemy przygotowywać, budować i sprzedawać nasze obiekty, żeby pozyskiwać nowe — także z partnerami, czego przykładem jest inwestycja z Acteeum — mówi Grzegorz Pękalski.

Acteeum Central Europe jest częścią holenderskiej grupy nieruchomościowej Acteeum Group. Spółka w Polsce działa od roku i jako project manager rozbudowuje dla ING Real Estate Management centrum handlowe Sarni Stok w Bielsku-Białej oraz Ogrody w Elblągu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Emil Górecki

Polecane