Miliard w Porcie Gdańsk

opublikowano: 14-03-2018, 22:00

Do przetargu na prace modernizacyjne i rozbudowę Nabrzeża Oliwskiego w Porcie Gdańsk zgłosiło się siedem podmiotów.

Inwestycja ma być zrealizowana w 2020 r. Ogłoszony przez Port Gdańsk przetarg dotyczy rozbudowy i przebudowy Nabrzeża Oliwskiego, Nabrzeża Zakrętu Pięciu Gwizdków i Nabrzeża Ziółkowskiego wraz ze stanowiskiem dawnej bazy promowej PŻB. Nabrzeża stanowią obudowę zachodniego brzegu Kanału Portowego w Gdańsku na wysokości Westerplatte. W sumie modernizacja obejmie niemal 1,2 km. Oferty w przetargu złożyło siedem podmiotów — cztery konsorcja (Roverpool i Cyes Maritime Works; Strabag i Ed. Zueblin; NDI i NDI; Soletanche Polska z Soletanche Bachy International) i trzy przedsiębiorstwa (Cooperativa Muratori & Cementisiti, Budimex i Korporacja Budowlana Doraco). Inwestycja ma być realizowana etapami, by możliwa była działalność eksploatacyjna nabrzeży. Potencjalni wykonawcy deklarują, że prace potrwają od 102 do 110 tygodni od podpisania umowy.

— Projekty dofinansowane z CEF są naszym priorytetem. Po pierwsze dlatego, że dzięki tym pieniądzom możemy zrealizować inwestycje na ogromną skalę, a po drugie dlatego, że mają nienaruszalny termin wykonania. Rozpoczynamy wielki program modernizacji i przebudowy, dzięki któremu Port ma się stać kluczowym węzłem komunikacyjnym południowego Bałtyku — tłumaczy Łukasz Greinke, prezes Morskiego Portu Gdańsk. Prace obejmą m.in. roboty budowlane na nabrzeżach, budowę wodociągów i rurociągów ściekowych, rozbiórki i wodne roboty budowlane. Pieniądze na rozbudowę Nabrzeża Oliwskiego w 85 proc. pochodzą z unijnego dofinansowania z programu CEF („Connecting Europe Facility” — „Łącząc Europę”). Do 2020 r. Port zamierza przeznaczyć na inwestycje około miliarda zł.  © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Bołtryk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy