Milion graczy „Cyberpunka 2077”

opublikowano: 22-09-2022, 11:39
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Po premierze serialu anime gra CD Projektu cieszy się zwiększonym zainteresowaniem graczy nie tylko powracających do tytułu, ale także nowych.

Przeczytaj artykuł i dowiedz się:

  • Co na temat ostatniej popularności “Cyberpunka” ogłosił CD Projekt
  • Czy zdaniem analityka wzrost popularności gry przełoży sie na odbicie na kursie CD Projektu
  • Ile funduszy obecnie obstawia spadek kursu akcji CD Projektu

„Każdego dnia w tym tygodniu Night City odwiedziło 1 mln graczy, zarówno nowych, jak i powracających. Z tej okazji dziękujemy, że jesteście z nami i gracie w grę – poinformował CD Projekt w mediach społecznościowych w środę po południu.

Renesans „Cybepunka 2077” to pokłosie bardzo dobrego przyjęcia netfliksowego serialu anime na podstawie gry, który miał premierę przed tygodniem. Dodatkowo tytuł jest obecnie sprzedawany z 50-procentowym dyskontem.

Spółka nie podaje, ile osób grało w „Cyberpunka 2077” przed premierą.

– Popularność anime na pewno przyczyniła się do znacznego wzrostu zainteresowania grą, ale nie podajemy liczby graczy w tygodniu poprzedzającym premierę anime – informuje Karolina Gnaś, szefowa relacji inwestorskich CD Projektu.

Wzrost zainteresowania „Cyberpukiem” widać na Steamie. W niedzielne popołudnie na platformie grało w nią jednocześnie 85,6 tys. osób – to najwięcej od stycznia 2021 r. Wzrost zainteresowania znalazł odzwierciedlenie w sprzedaży. Steam podał, że „Cyberpunk 2077” był w ubiegłym tygodniu najchętniej kupowaną grą (ranking uwzględnia przychody ze sprzedaży wygenerowane przez tytuł).

Co ciekawe weekendowy rekord został pobity w środowe popołudnie, kiedy na Steamie w grze było jednocześnie ponad 86 tys. graczy, a w czwartek i ten wynik został pobity.

Piotr Bogusz, analityk Erste, w rozmowie z agencją Bloomberg przyznaje, że podwyższone zainteresowane powinno się przełożyć na lepsze rezultaty spółki, ale uważa, że to wciąż zbyt słaby argument, by spodziewać się mocnego odbicia ceny akcji.

– Wydaje się, że CD Projekt zdołał znacząco poprawić nastawienie graczy do „Cyberpunka”, co nie było łatwym zadaniem, biorąc pod uwagę skalę projektu i nieudaną premierę – mówi Piotr Bogusz, który zwraca uwagę, że dwa fundusze hedgingowe zmniejszyły w ostatnich dniach krótkie pozycje.

Według danych z rejestru KNF Millenium IM zeszło poniżej progu 0,5 proc. netto, a Point72 AM z 0,66 do 0,58 proc.

W czwartek w rejestrze ujawnił się natomiast fundusz Schonfeld (0,53 proc.). Obecnie siedem funduszy jest ujawnionych w rejestrze KNF, a ich łączna pozycja krótka to 4,53 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane