Miller w Sejmie: są symptomy ożywienia

Przemek Barankiewicz
opublikowano: 13-06-2003, 09:50

Są symptomy ożywienia gospodarczego - poinformował premier Leszek Miller podczas piątkowego wystąpienia w debacie sejmowej nad wnioskiem o wotum zaufania dla rządu.

"Ożywia się gospodarka. To prawda, że symptomów tego ożywienia nie widać jeszcze w domach Polaków. Na to trzeba więcej czasu. Priorytetowi, jakim są nowe miejsca pracy i nowoczesne technologie, podporządkowaliśmy negocjacje offsetowe oraz starania o pakiet propozycji biznesowych dla polskich firm w Iraku" - powiedział.

Dodał, że produkt krajowy brutto rośnie ponad 2 proc. "Przypomnę że kiedy obejmowaliśmy ster rządów PKB rósł w tempie 0,2 proc. Eksport rośnie w tempie 12 proc., produkcja przemysłowa w tempie 6 proc. Jest niski deficyt na rachunku obrotów bieżących".

"To są symptomy ożywienia. Polska gospodarka po długim okresie zastoju zaczyna wchodzić pomału i powoli, ale systematycznie na ścieżkę szybkiego rozwoju. Tę tendencję trzeba utrzymać, utrwalić i powiększyć" - powiedział.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Miller w Sejmie: są symptomy ożywienia