Minister finansów zmienia prezesa BGK

opublikowano: 03-03-2016, 17:59

Dariusz Kacprzyk został odwołany z funkcji prezesa Banku Gospodarstwa Krajowego – ustalił „Puls Biznesu”. W jego miejsce powołany został Mirosław Panek.

Kadrowa miotła nowego rządu dotarła do kolejnej państwowej spółki. Według naszych ustaleń dziś po południu rada nadzorcza Banku Gospodarstwa Krajowego odwołała prezesa Dariusza Kacprzyka, oraz wiceprezesów: Radosław Stępnia i Andrzeja Ladkę.

Decyzja rady, w której karty rozdaje Ministerstwo Finansów, jest sporym zaskoczeniem. Zgodnie z ogłoszonym przez rząd Planem na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju BGK miał być jedną z instytucji, które przejdą pod nadzór Ministerstwa Rozwoju. Dotąd ze Świętokrzyskiej płynęły sygnały że do czasu decyzji co do przyszłości banku zmian personalnych nie będzie.

Dariusz Kacprzyk prezesem BGK został w czerwcu 2013 r. Do państwowej instytucji przeszedł z prywatnego biznesu. W latach 2009-2013 pracował w BRE Banku odpowiadając za biznes korporacyjny. Wcześniej był dyrektorem zarządzającym w Pionie Bankowości Korporacyjnej Pekao, pracował również w BPH i PKO BP. Za jego czasów BGK przeszedł sporą zmianę wewnętrzną przeobrażając się w sprawną organizację i zewnętrzną stając się instytucją mocno wspierającą rozwój przedsiębiorczości i inwestycji infrastrukturalnych. Bank uruchomił kilka głośnych programów.  Hitem chwalonym przez przedsiębiorców były m.in. gwarancje de minimis.

Wieczorem w czwartek PAP poinformował, że rada nadzorcza wybrała Mirosława Panka na stanowisko prezesa BGK.

Panek jest doktorem astrofizyki, w latach 2002-06 był prezesem zarządu ING TFI i ING Investment Management (Polska) SA, w latach 2006-07 członkiem zarządu PZU SA, a w 2008 r. członkiem zarządu Opera TFI.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Nawacki

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Samorządy / Minister finansów zmienia prezesa BGK