Ministrowie z kredytem we frankach

AD
opublikowano: 16-01-2015, 14:23

Troje ministrów z rządu premier Ewy Kopacz posiada kredyty we frankach szwajcarskich - wynika z oświadczeń majątkowych. Rekordzistą jest minister obrony narodowej, który ma ich aż trzy na łączną kwotę 290 tys. CHF. Od czwartku (na papierze) stracił więc 200 tys. zł.

Nie są to jedyni obciążeni kredytami ministrowie, ale wszyscy pozostali - w tym sama premier - mają kredyty w złotych polskich.

Oświadczenie min. Wasiak
Wyświetl galerię [1/3]

Oświadczenie min. Wasiak

W jednym rzędzie z armią polskich "frankowiczów" stoją za to szef MON Tomasz Siemioniak, minister onfrastruktury Maria Wasiak oraz minister skarbu Włodzimierz Karpiński.

Tomasz Siemioniak ma kredytów aż trzy, wszystkie w mBanku, na zakupy mieszkania.

Minister Wasiak podała, że ma do spłaty jeszcze 69410,68 CHF ale nie ujawniła celu kredytu. Minister Karpiński zadłużył się na budowę domu i we wrześniu miał do spłaty jeszcze 114871,28 CHF.

Podawane dane są aktualne na koniec września 2014 roku.

W grupie wszystkich zadłużonych we franku szwajcarskim Polaków znajduje się ponadto aż 69 posłów na Sejm.

Opozycyjny PiS chce ratować frankowców i przewalutować ich kredyty po historycznym kursie. Zapytaliśmy ministra Tomasza Siemoniaka, czy poprze ten projekt. Odpowiedź, jak na szefa MON, była męska.


 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AD

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Ministrowie z kredytem we frankach