Mistrzowie wyznaczają standardy

ILONA WEISS prezes ABC Daty; KOMENTARZ PARTNERA
20-03-2017, 22:00

O sukcesie spółki najlepiej świadczą innowacyjne pomysły, dzięki którym firma zyskuje atrakcyjne perspektywy dalszego rozwoju. Ich systematyczna realizacja w ramach przemyślanej, długoterminowej strategii sprzyja budowaniu przewag konkurencyjnych i umacnianiu rynkowej pozycji

Zobacz więcej

Ilona Weiss, prezes ABC Data

Nie mam wątpliwości, że laureaci rankingu Giełdowa Spółka Roku doskonale zdają sobie z tego sprawę — w końcu dotarli tak wysoko nie przez przypadek. Serdecznie gratuluję więc wszystkim laureatom, jak również ich akcjonariuszom. Bycie spółką publiczną wiąże się z jednej strony z olbrzymim prestiżem i dostępem do kapitału, zaś z drugiej z wieloma obowiązkami oraz odpowiedzialnością wobec akcjonariuszy. W tym ostatnim przypadku duże znaczenie ma otwarta polityka komunikacyjna. To właśnie ona pozwala zdobyć zaufanie inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych. Prawdziwymi mistrzami GPW nazywam więc te spółki, które spełniają oczekiwania akcjonariuszy, m.in. poprzez efektywną realizację strategii rozwoju, jak również transparentną komunikację. Z przyjemnością obserwuję, że spółek, które tak jak ABC Data wyróżniają się w obu tych obszarach, z każdym rokiem przybywa. Od momentu wejścia na giełdę w 2010 r. udało nam się osiągnąć naprawdę wiele, choć wciąż dużo jeszcze przed nami. W ciągu niespełna siedmiu lat od giełdowego debiutu ABC Data — z lokalnej firmy — wyrosła na międzynarodowego dystrybutorai dołączyła do grona globalnych graczy na rynku dystrybucji IT. Spółka regularnie wyróżniana jest tytułem najlepszego dystrybutora w Europie Środkowo-Wschodniej i często reprezentuje głos regionu CEE w kontaktach z międzynarodowymi organizacjami. ABC Data jest obecna w 8 krajach, posiada cztery centra dystrybucyjne, w tym dwa poza Polską, a produkty sprzedaje do ponad 40 krajów. Stawiamy na ciągły rozwój, również poprzez działania z obszaru M&A, oraz realizację coraz bardziej ambitnych celów. Kierowanie spółką publiczną, choć jest dużym wyzwaniem, przynosi również ogromną satysfakcję. Dlatego zachęcam inne firmy do wdrażania ciekawych pomysłów biznesowych i konsekwentnej realizacji ich strategii rozwoju. W tym obszarze każda spółka ma szansę sięgnąć po mistrzostwo.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ILONA WEISS prezes ABC Daty; KOMENTARZ PARTNERA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Spółka roku / Mistrzowie wyznaczają standardy