Czytasz dzięki

Mistrzowie wyznaczają standardy

ILONA WEISS prezes ABC Daty; KOMENTARZ PARTNERA
opublikowano: 20-03-2017, 22:00

O sukcesie spółki najlepiej świadczą innowacyjne pomysły, dzięki którym firma zyskuje atrakcyjne perspektywy dalszego rozwoju. Ich systematyczna realizacja w ramach przemyślanej, długoterminowej strategii sprzyja budowaniu przewag konkurencyjnych i umacnianiu rynkowej pozycji

ABC Data, kierowana przez Ilonę Weiss, blisko cztery lata czekała na wyniki kontroli ws. VAT za II kw. 2014 r.
Zobacz więcej

Ulga po latach

ABC Data, kierowana przez Ilonę Weiss, blisko cztery lata czekała na wyniki kontroli ws. VAT za II kw. 2014 r.

Nie mam wątpliwości, że laureaci rankingu Giełdowa Spółka Roku doskonale zdają sobie z tego sprawę — w końcu dotarli tak wysoko nie przez przypadek. Serdecznie gratuluję więc wszystkim laureatom, jak również ich akcjonariuszom. Bycie spółką publiczną wiąże się z jednej strony z olbrzymim prestiżem i dostępem do kapitału, zaś z drugiej z wieloma obowiązkami oraz odpowiedzialnością wobec akcjonariuszy. W tym ostatnim przypadku duże znaczenie ma otwarta polityka komunikacyjna. To właśnie ona pozwala zdobyć zaufanie inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych. Prawdziwymi mistrzami GPW nazywam więc te spółki, które spełniają oczekiwania akcjonariuszy, m.in. poprzez efektywną realizację strategii rozwoju, jak również transparentną komunikację. Z przyjemnością obserwuję, że spółek, które tak jak ABC Data wyróżniają się w obu tych obszarach, z każdym rokiem przybywa. Od momentu wejścia na giełdę w 2010 r. udało nam się osiągnąć naprawdę wiele, choć wciąż dużo jeszcze przed nami. W ciągu niespełna siedmiu lat od giełdowego debiutu ABC Data — z lokalnej firmy — wyrosła na międzynarodowego dystrybutorai dołączyła do grona globalnych graczy na rynku dystrybucji IT. Spółka regularnie wyróżniana jest tytułem najlepszego dystrybutora w Europie Środkowo-Wschodniej i często reprezentuje głos regionu CEE w kontaktach z międzynarodowymi organizacjami. ABC Data jest obecna w 8 krajach, posiada cztery centra dystrybucyjne, w tym dwa poza Polską, a produkty sprzedaje do ponad 40 krajów. Stawiamy na ciągły rozwój, również poprzez działania z obszaru M&A;, oraz realizację coraz bardziej ambitnych celów. Kierowanie spółką publiczną, choć jest dużym wyzwaniem, przynosi również ogromną satysfakcję. Dlatego zachęcam inne firmy do wdrażania ciekawych pomysłów biznesowych i konsekwentnej realizacji ich strategii rozwoju. W tym obszarze każda spółka ma szansę sięgnąć po mistrzostwo.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ILONA WEISS prezes ABC Daty; KOMENTARZ PARTNERA

Polecane