Mniejsze zużycie ciepła dzięki grantom

opublikowano: 22-07-2018, 22:00

Jeszcze tylko przez kilka dni przedsiębiorcy, którzy chcą inwestować w systemy ciepłownicze, mogą składać wnioski o dotacje z działania 1.5 programu Infrastruktura i Środowisko

Jeszcze tylko przez kilka dni przedsiębiorcy, którzy chcą inwestować w systemy ciepłownicze, mogą składać wnioski o dotacje z działania 1.5 programu Infrastruktura i Środowisko („Efektywna dystrybucja ciepła i chłodu”). Do zgarnięcia jest 200 mln zł. Granty pokryją m.in. koszty przebudowy systemów ciepłowniczych, których celem jest zmniejszanie strat na przesyle. Firmy będą mogły przeznaczyć unijne wsparcie także na budowę nowych odcinków sieci cieplnej wraz z przyłączami i węzłami. Wnioski o dofinansowanie przyjmuje Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie (ul. Konstruktorska 3A).

Również tylko w tym tygodniu przedsiębiorcy, którzy prowadzą projekty związane z efektywną dystrybucją ciepła i chłodu, mogą powalczyć o dotacje w innym konkursie programu Infrastruktura i Środowisko. Granty oferuje działanie 1.7 („Kompleksowa likwidacja niskiej emisji na terenie konurbacji śląsko-dąbrowskiej”). Do podziału między wnioskodawców jest 100 mln zł. Wsparcie jest pomocą publiczną i ma swój określony limit. Jeśli firma jest bliska jego osiągnięcia, to na jakiś czas musi zapomnieć o dofinansowaniu. Granty sfinansują przedsięwzięcia realizowane na terenie konurbacji, która obejmuje 14 miast, w tym m.in. Bytom, Chorzów, Gliwice, Katowice, Zabrze, Tychy i Sosnowiec.

Wnioski o dofinansowanie należy składać w siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach (ul. Plebiscytowa 19).

W obu konkursach każda firma może liczyć na dofinansowanie w wysokości 85 proc. kosztów kwalifikowanych projektu. Rozstrzygnięcie naborów planowane jest na styczeń 2019 r.

WAŻNA DATA

27.07 Do tego dnia przedsiębiorcy mogą składać wnioski o dotacje z działań 1.5 i 1.7 POIS.

WIĘCEJ INFORMACJI: www.pois.gov.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu