Mocne zwyżki spółek surowcowych

Mimo załamania na rynkach towarowych, w środowym handlu na warszawskiej giełdzie mocno zwyżkują notowania spółek z branży surowcowej.

Notowania JSW w ciągu ostatnich 10 sesji
Zobacz więcej

Notowania JSW w ciągu ostatnich 10 sesji Bloomberg

W środę zwyżki na parkiecie przy Książęcej napędza branża surowcowa. WIG20 rośnie o 2,2 proc., więcej niż odrabiając poniedziałkowe straty, podczas gdy notowania JSW rosną aż o 15,8 proc., papiery czeskiego NWR drożeją o 1 grosz (czyli o 14,3 proc.). Tymczasem kurs KGHM idzie do góry o 4,0 proc., a walory Serinus Energy drożeją o 3,9 proc.

Media poinformowały, że rządowy program restrukturyzacji branży węglowej będzie uwzględniał zamknięcie kilku nierentownych kopalń należących do Kompanii Węglowej, co zmniejszyłoby nadpodaż surowca. Mimo to wciąż nie widać znaczącego odbicia na globalnych rynkach surowców. Indeks Bloomberg Commodity zyskuje 0,2 proc., po tym jak jeszcze w piątek znajdował się najniżej od dna krachu z czasów kryzysu finansowego. Notowania ropy brent, które jeszcze po południu testowały granicę 50 USD za baryłkę, odbijają się o 0,5 proc. wobec pułapów z wtorkowego zamknięcia.

Notowania JSW w ciągu ostatnich 10 sesji. Źródło: Bloomberg.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy