Moore: Trump wygra wojnę handlową

opublikowano: 20-05-2019, 11:48

Konserwatywny ekonomista Stephen Moore przewiduje zwycięstwo USA w wojnie handlowej z Chinami jeszcze w tym roku.

- Myślę, że do końca tego roku Chiny ustąpią. Myślę, że nie docenili Trumpa. Uważam, że będziemy mieli świetną umowę handlową z Chinami, która zakończy niektóre z tych szkodliwych praktyk handlowych, które Chiny stosują wobec nas – powiedział Moore, który na początku maja ogłosił wycofanie kandydatury na członka władz Fed.

Stephen Moore
Zobacz więcej

Stephen Moore fot. Bloomberg

Ekonomista określił wojnę handlową z Chinami „epicką bitwą naszych czasów” oraz nową Zimną Wojną. Podkreślił, że Chiny kradły technologie amerykańskich firm i angażowały się w nieuczciwe działania handlowe, aby podważyć pozycję USA jako największej światowej gospodarki. Moore jest przekonany, że Donald Trump zrobił dobrze podejmując walkę z Chinami.

- Jak powiedział Chinom Donald Trump: nie jesteście już dłużej biednym krajem. Nie jesteście krajem Trzeciego Świata. Jesteście drugą gospodarką świata. Musicie stosować się do reguł  - przypomniał ekonomista.

Moore nie wykluczył, że Chiny zdecydują się ponosić koszty wojny handlowej USA aż do wyborów prezydenckich w 2020 roku, licząc na ewentualne zwycięstwo kandydata Demokratów, który byłby mniej zdeterminowany niż Trump.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy