Moskwa chce wyemitować obligacje pierwszy raz od 8 lat

opublikowano: 13-04-2021, 13:40

Moskwa chce jeszcze w kwietniu wyemitować obligacje po raz pierwszy od 2013 roku, donosi Reuters.

Władimir Jefimow, zastępca mera Moskwy ujawnił, że stolica Rosji chce pożyczyć do 70 mld rubli (907 mln USD) na pokrycie deficytu miejskiego budżetu, spowodowanego przez kryzys wynikający z epidemii COVID-19.

fot. Artur Janas/Pixabay
fot. Artur Janas/Pixabay

Reuters pisze, że obligacje Moskwy będą miały taką samą ocenę inwestycyjną jak krajowy dług Rosji. Z racji niższego statusu i wolumenu będą jednak obciążone niższym ryzykiem objęcia sankcjami niż obligacje Rosji, co może zwiększyć ich atrakcyjność dla zagranicznych inwestorów.

- Myślę, że będziemy gotowi pojawić się na rynku w kwietniu. Ustaliliśmy wstępnie roczną rentowność na 6 proc., ale staramy się aby była niższa – powiedział Jefimow Reutersowi.

Zaznaczył, że jeśli Zachód obejmie wcześniej sankcjami zakup obligacji krajowych Rosji (OFZ), Moskwa może opóźnić swoją ofertę o kilka miesięcy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane