Motoryzacja nadal pnie się w górę

Paweł Kubisiak, Marek Druś
31-12-2001, 00:00

Europejskie giełdy zakończyły piątek umiarkowanymi wzrostami. Kolejną sesję drożały udziały spółek naftowych oraz motoryzacyjnych. Podrożały też akcje detalistów.

Nadal rosła cena udziałów TotalFina Elf i Royal Dutch, do czego przyczyniła się oczekiwana decyzja OPEC w sprawie ograniczenia wydobycia ropy naftowej o 1,5 mln baryłek dziennie. Kolejny dzień wzrostu kursu zanotowały także akcje spółek motoryzacyjnych. Na giełdzie frankfurckiej mimo skróconej sesji wyraźnie podrożały walory DaimlerChryslera i Volkswagena. W oczekiwaniu na poprawę wyników sprzedaży po sezonie świątecznym podrożały akcje detalistów.

Mimo poprawy nastrojów, Stoxx50 — indeks europejskich blue chipów, których wartość szacuje się łącznie na 2,1 bln USD — zakończy prawdopodobnie drugi rok z rzędu spadkiem, co nie zdarzyło się od momentu jego utworzenia dziewięć lat temu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Kubisiak, Marek Druś

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Motoryzacja nadal pnie się w górę