MSDW: takiego deficytu jeszcze nie było

Małgorzata Birnbaum
opublikowano: 19-04-2001, 11:53

Wynik polskiego budżetu państwa po trzech miesiącach 2001 r. nie napawa optymizmem - uważają analitycy banku inwestycyjnego Morgan Stanley Dean Witter.

- Taki wynik nie zdarzył się nigdy w poprzednich latach. Co gorsza, wpływy do budżetu były wyższe dzięki sprzedaży licencji UMTS (dotychczas 903 mln zł) i wykupowi obligacji Brady'ego (439 mln USD) - twierdzi Oliver Weeks, analityk MSDW.

Według niego zbyt wysokie wydatki budżetu wiążą się z obsługą długu krajowego i dopłatami do ZUS-u. Ponieważ w październiku odbędą się wybory, obecny rząd może nie przywiązywać właściwej wagi do realizacji założonego deficytu budżetowego.

Nadal spodziewamy się, że polityka monetarna nie zmieni się. RPP prawdopodobnie będzie w najbliższych miesiącach redukować stopy procentowe stopniowo, ale sukcesywnie - mówi Oliver Weeks.

MB

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Birnbaum

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / MSDW: takiego deficytu jeszcze nie było