MSP dopuściło 4 oferentów do due diligence EC Tychy

Internet Securities
opublikowano: 19-05-2006, 14:18

Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) dopuściło czterech oferentów do przeprowadzenia ograniczonego badania Elektrociepłowni Tychy w procesie prywatyzacji spółki, podał resort w komunikacie.

Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) dopuściło czterech oferentów do przeprowadzenia ograniczonego badania Elektrociepłowni Tychy w procesie prywatyzacji spółki, podał resort w komunikacie.

„Ministerstwo Skarbu Państwa informuje, że na krótką listę inwestorów dopuszczonych do przeprowadzenia ograniczonego badania spółki Elektrociepłownia Tychy SA zostały dopuszczone następujące podmioty: Energetyka Dwory Sp. z o.o. w Oświęcimiu, Praterm SA w Warszawie, Dalkia Polska SA w Warszawie i Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Tychach oraz Energetyczne Towarzystwo Finansowo-Leasingowe Energo-Utech SA w Poznaniu, działające wspólnie jako Regionalne Konsorcjum Energetyczno-Finansowe” – czytamy w komunikacie.

21 kwietnia 2006 roku oferty wstępne na kupno akcji EC Tychy SA złożyły następujące podmioty: Energetyka Cieplna Opolszczyzny, Praterm, Fortum Heat Polska, MVV EPS Polska, SFW ENERGIA, Stołeczne Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, Dalkia Polska, Zakłady Energetyki Cieplnej z Katowic i Regionalne Konsorcjum Energetyczno-Finansowe.

17 marca resort skarbu zaprosił do rokowań inwestorów w sprawie zakupu akcji EC Tychy.

Skarb Państwa oferuje 10-85% akcji spółki, natomiast 15% stanowią akcje pracownicze.

Skarb Państwa próbował już na przełomie 2000 i 2001 roku sprzedać tyską spółkę, ale ostatecznie nie porozumiał się z francuską firmą SNET, która prowadziła już wyłączne rozmowy z resortem. Wcześniej z prywatyzacji Tych wycofał się szwedzki Vattenfall.

EC Tychy o przychodach ponad 90 mln zł, kapitale własnym nie przekraczającym 10 mln zł i bardzo dużym zadłużeniu mogą mieć problem ze znalezieniem inwestora, choć spółka osiąga obecnie dodatnie wyniki i przeszła już częściową restrukturyzację.

Głównym problemem EC Tychy są stare zobowiązania kredytowe, generujące bardzo duże obciążenia finansowe. Firma nie wymaga natomiast znaczących inwestycji w majątek produkcyjny, ale kapitału, który posłuży na jej oddłużenie.

W 2004 roku EC Tychy wypracowały 17 mln zł zysku netto przy przychodach 91 mln zł. Obecnie, po restrukturyzacji, zatrudnienie w firmie spadło do ok. 270 osób.

Moc zainstalowana w EC Tychy wynosi 290 MWt i 40 MWe. (ISB)

maza/tom

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / MSP dopuściło 4 oferentów do due diligence EC Tychy