MSP nie zamierza na razie sprzedawać akcji TPSA

7bulls.com Spółka Akcyjna
opublikowano: 26-06-2002, 20:12

KRAKÓW (Reuters) - Minister skarbu państwa powiedział w środę na spotkaniu zorganizowanym przez tygodnik "Polityka", że skarb państwa chce zachować 17 procent akcji Telekomunikacji Polskiej i wykorzystać jej akcje w różnego rodzaju "działaniach interwencyjnych" rządu.

"Mogę potwierdzić, że nie planujemy sprzedaży w ofercie publicznej pakietu 17 procent akcji TPSA, będących w gestii skarbu państwa. Te papiery są traktowane jako bardzo płynne i mogą być używane przez rząd w działaniach interwencyjnych na przykład takich, które dotyczą Stoczni Szczecińskiej" - powiedział Wiesław Kaczmarek.

Szef resortu skarbu nie powiedział, czy brak chęci sprzedaży akcji TPSA dotyczy tego roku, czy 2003 roku.

Skarb Państwa zamierzał sprzedać w ofercie publicznej około 15 procent akcji TPSA, w której 47,5 procent należy do konsorcjum France Telecom i Kulczyk Holding. Poprzedni rząd wyznaczył termin na przeprowadzenie tej operacji do końca 2001 roku.

Po sfinalizowaniu transakcji z France Telecom i Kulczyk Holding w rękach skarbu państwa pozostało około 23 procent papierów TPSA. W tym roku Francuzi chcą skorzystać z opcji zakupu dalszych 2,5 procent akcji plus TPSA od skarbu państwa.

Na początku grudnia ubiegłego roku rząd zatwierdził plany ministra skarbu dotyczące przedłużenia do 31 grudnia 2002 roku terminu przeprowadzenia oferty publicznej Telekomunikacji Polskiej SA.

((Wojciech Żurawski, Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: 7bulls.com Spółka Akcyjna

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / MSP nie zamierza na razie sprzedawać akcji TPSA