MSP otrzymało warunki ugody od Eureko, czeka na spotkanie

Polska Agencja Prasowa SA
07-12-2005, 14:15

Ministerstwo Skarbu Państwa otrzymało już na piśmie przedstawione pod koniec listopada przed polskim sądem przez Eureko nowe warunki ugody w sporze o prywatyzację PZU - poinformował w środę dziennikarzy minister skarbu Andrzej Mikosz.

Ministerstwo Skarbu Państwa otrzymało już na piśmie przedstawione pod koniec listopada przed polskim sądem przez Eureko nowe warunki ugody w sporze o prywatyzację PZU - poinformował w środę dziennikarzy minister skarbu Andrzej Mikosz.

    Mikosz nie chciał jednak odnieść się do propozycji Eureko.

    "Dostaliśmy warunki przedstawione przez Eureko, ale nie będziemy o nich dyskutować na łamach prasy" - powiedział Mikosz.

  Pod koniec listopada na sądowej rozprawie holenderska grupa Eureko, tocząca od kilku lat spór z polskim rządem o kontrolę nad PZU, poinformowała, że jest gotowa zawrzeć ugodę, ale pod warunkiem umożliwienia jej kupna 21 proc. akcji PZU za 2,1 mld zł i wprowadzenia PZU na giełdę.

    Mikosz poinformował, że obecnie nie ma ustalonego terminu spotkania z Eureko, "ale dojdzie do niego, kiedy pojawi się wola drugiej strony".

    Dodał, że do spotkania obu stron dojdzie na pewno 4 stycznia, kiedy wznowione zostanie postępowanie pojednawcze przed polskim sądem.

    Mikosz poinformował również, że pierwsze wstępne przesłuchanie w sprawie złożonego przez polski rząd zażalenia na wyrok londyńskiego sądu arbitrażowego odbędzie się prawdopodobnie w lutym. "Spodziewam się, że wstępne przesłuchanie odbędzie się w lutym i będzie ono dotyczyło spraw formalnych" - powiedział Mikosz.

    Kilka dni temu Ministerstwo Skarbu Państwa złożyło skargę o uchylenie wyroku Trybunału Arbitrażowego, który rozpatrywał skargę Eureko w sprawie PZU.

    W sierpniu Trybunał Arbitrażowy uznał, że Polska naruszyła niektóre warunki umowy o popieraniu i wzajemnej ochronie inwestycji pomiędzy Holandią a Polską.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / MSP otrzymało warunki ugody od Eureko, czeka na spotkanie