MSP parafowało umowę sprzedaży EC Zduńska Wola

Internet Securities
opublikowano: 30-09-2005, 14:51

Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) parafowało z SFW Energia Sp z oo umowę sprzedaży 85% akcji Elektrociepłowni Zduńska Wola Sp z oo, poinformował resort w piątek.

Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) parafowało z SFW Energia Sp z oo umowę sprzedaży 85% akcji Elektrociepłowni Zduńska Wola Sp z oo, poinformował resort w piątek.

„MSP informuje, że [...] zespoły negocjacyjne, w ramach udzielonej SFW Energia Sp z oo z siedzibą w Gliwicach wyłączności negocjacyjnej, uzgodniły podstawowe parametry transakcji dotyczącej sprzedaży 85% udziałów Elektrociepłowni Zduńska Wola [...] W tym dniu nastąpiło techniczne parafowanie przez strony projektu umowy sprzedaży udziałów Spółki” – podał.

”Następnym etapem procesu prywatyzacji Elektrociepłowni Zduńska Wola Sp. z o.o. będzie rozpoczęcie przez potencjalnego inwestora negocjacji dotyczących uzgodnienia warunków tzw. "Pakietu socjalnego" z przedstawicielami pracowników Spółki” – czytamy w komunikacie.

MSP wybrało SFW Energia do wyłącznych negocjacji na EC Zduńska Wola we wrześniu.

W lipcu ministerstwo informowało, że zdecydowało o prowadzeniu rokowań równoległych w sprawie sprzedaży akcji Elektrociepłowni Zduńska Wola z trzema podmiotami: Elbis Sp. z o.o. z siedzibą w Rogowcu, Pratermem SA z siedzibą w Warszawie, oraz SFW Energia Sp. z o.o. z siedzibą w Gliwicach.

EC Zduńska Wola jest jedną z mniejszych prywatyzowanych elektrociepłowni. Zainstalowana moc cieplna wynosi 103 MWt, a moc elektryczna 8 MWe.

Zaproszenie do rokowań wystosowano 3 grudnia 2004 roku. MSP przewidywał pierwotnie zawarcie umowy prywatyzacyjnej na drugi-trzeci kwartał br.(

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane