MSP podpisało umowę dotyczącą wyceny Petrobaltiku

PJ
opublikowano: 2009-03-23 16:03

W piątek Ministerstwo Skarbu Państwa podpisało umowę z konsorcjum kilku firm na wycenę 30,32 proc. akcji Petrobaltiku będących w posiadaniu Skarbu Państwa. Zgodnie z planami resortu, mają one zostać wniesione do Grupy Lotos na podniesienie kapitału  zakładowego.

W skład konsorcjum wchodzą:  BZ WBK, Budoserwis oraz Instytut Gospodarowania Surowcami Mineralnymi i Energią PAN. Konsorcjum ma sześć tygodni na dokonanie wyceny (pierwotnie mówiło się o terminie do 90 dni).

- Chcemy mieć wycenę gotową do maja, dobrze byłoby bowiem gdyby udało się wnieść akcje Petrobaltiku do Grupy Lotos jeszcze w tym półroczu – powiedział „PB” Krzysztof Zuk, wiceminister skarbu.

Grupa Lotos ma 69 proc. akcji Petrobaltiku, Skarb Państwa 30,32 proc., a akcje pracownicze stanowią 0,68 proc. kapitału spółki.

Organizator

Puls Biznesu

Autor rankingu

Coface

Partner strategiczny

Alior

Partnerzy

GPW Orlen Targi Kielce