MSP: Przedział cenowy dla WSiP to 8,50-13,50 zł

opublikowano: 17-10-2004, 07:11

Przedział cenowy na potrzeby budowy księgi popytu na akcje Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych SA (WSiP) w ofercie publicznej została ustalona na 8,50-13,50 zł, podała spółka w komunikacie w sobotę. Wprowadzający akcje wydawnictw, Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP), ustalił dyskonto dla klientów indywidualnych kupujących akcje spółki w pierwszych dwóch dniach na 5%, podano także w komunikacie.

Zgodnie z informacjami o nowym harmonogramie oferty, przedstawionymi przez WSiP w piątek, budowa księgi popytu odbędzie się w dniach 18-19 października.

„Na podstawie wyników budowy księgi popytu Wprowadzający może podjąć decyzję o zwiększeniu liczby akcji oferowanych w ofercie publicznej" - głosi sobotni komunikat.

W przypadku podjęcia przez MSP decyzji o zwiększeniu liczby akcji oferowanych do 26.562.500 (85% wszystkich akcji WSiP), akcje zostaną zaoferowane do nabycia w następujących transzach:

- transza inwestorów instytucjonalnych: 17.187.500 akcji (55%),

- transza inwestorów indywidualnych: 6.250.000 akcji (20%),

- pula dodatkowa: 3.125.000 akcji (10%).

Wprowadzający zastrzegł sobie prawo dokonywania przesunięć pomiędzy transzami.

Plan prywatyzacji spółki przygotowany przez resort przewiduje, że MSP podejmie decyzję o sposobie sprzedaży firmy na podstawie księgi popytu na akcje WSiP, mając jednocześnie ofertę cenową inwestora strategicznego, którym jest konsorcjum Advent International Sp. i CA IB PRE IPO Investment I.

Zlecenia zakupu akcji WSiP w transzy instytucjonalnej będą przyjmowane od 25 do 26 października, a w przypadku inwestorów indywidualnych - w pierwszym okresie 21-22 października (uprawniającym do dyskonta) oraz w drugim okresie 25-26 października.

„Minister Skarbu Państwa ustalił ponadto wysokość dyskonta w cenie akcji dla inwestorów indywidualnych na poziomie 5% (pięć procent) Ceny Sprzedaży akcji" - podano w komunikacie.

WSiP podały w piątek, że planowany termin specjalnej sesji giełdowej, na której nastąpi przydział akcji, to 28 października 2004, zaś planowany termin pierwszego notowania akcji WSiP na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie to 3 listopada.

Ostatnio minister skarbu Jacek Socha powiedział, że spodziewa się uzyskać za akcje WSiP 300-400 mln zł.

tom

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / MSP: Przedział cenowy dla WSiP to 8,50-13,50 zł