MSP szuka nabywców akcji Polfy

Artur Niewrzędowski, Artur Sulejewski
opublikowano: 02-06-1999, 00:00

MSP szuka nabywców akcji Polfy

Wczoraj na wniosek ministra skarbu ukazały się ogłoszenia zapraszające potencjalnych inwestorów do rokowań w sprawie zakupu akcji Tarchomińskich Zakładów Farmaceutycznych Polfa w ilości nie mniejszej niż 10 proc. kapitału akcyjnego dla jednego nabywcy. Dzisiaj i w piątek ogłoszenie ukaże się w dzienniku „Financial Times”.

Polfa Tarchomin produkuje środki farmaceutyczne, materiały medyczne, surowce farmaceutyczne, wyroby kosmetyczne i toaletowe , środki chemiczne oraz inne surowce i materiały używane do produkcji ńarmaceutyków. Polfa zatrudnia 2592 osoby.

Doradcą MSP przy prywatyzacji tarchomińskiej Polfy jest Polish Institute of Managment. Oprócz niej na prywatyzację i przyszłego inwestora strategicznego czeka jeszcze Polpharma ze Starogardu Gdańskiego. Decyzje w tej sprawie mają zapaść w najbliższych dniach.

Małe zainteresowanie

Wiadomo, że oferta MSP nie wzbudza zainteresowania firm giełdowych z szeroko pojętej branży farmaceutycznej.

— Nie interesuje nas ta spółka. Wymaga ona głębokiej restrukturyzacji, a na to potrzeba dużo czasu — mówi Jan Krysiuk, dyrektor ds. ekonomicznych Polfy Kutno.

Hurtownie z dystansem

Udziałem w prywatyzacji Polfy Tarchomin nie interesują się także duzi krajowi hurtownicy leków i środków farmaceutycznych: PGF oraz Orfe. Przedstawiciele obu firm zgodnie twierdzą, że nie chcą łączyć dystrybucji leków z ich produkcją.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Artur Niewrzędowski, Artur Sulejewski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / MSP szuka nabywców akcji Polfy