MSP wie, co zrobi z Walcownią Rur Andrzej

opublikowano: 29-01-2007, 11:23

MSP chce przekształcić Walcownię Rur Andrzej w spółkę akcyjną i następnie wprowadzić ją na giełdę. Resort planuje też sprzedaż pakietu kontrolnego inwestorowi prywatnemu

Ministerstwo Skarbu Państwa planuje przekształcić Walcownię Rur Andrzej Sp. z o.o. w spółkę akcyjną i następnie wprowadzić ją na giełdę, w celu pozyskania środków na inwestycje. Resort planuje też sprzedaż pakietu kontrolnego inwestorowi prywatnemu - poinformowało w poniedziałek MSP.

"Uruchomienie produkcji rur w Walcowni Rur Andrzej Sp. z o.o. (spółce zależnej Towarzystwa Finansowego Silesia Sp. z o.o.) nastąpiło dzięki Towarzystwu Finansowemu Silesia Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach, które w trudnym okresie udzieliło Walcowni Rur Andrzej Sp. z o.o. pożyczki umożliwiającej podjęcie działalności" - napisano w komunikacie prasowym.

"Obecnie Walcownia Rur Andrzej Sp. z o.o. posiada ugruntowaną pozycję na rynku, stabilną sytuację finansową oraz perspektywy rozwoju produkcji i sprzedaży rur na rynku krajowym i zagranicznym. Jest ona atrakcyjnym celem przejęcia, w tym przez zainteresowanych tą spółką obecnych wspólników mniejszościowych" - dodano.

Przedstawiony przez MSP scenariusz wobec Walcowni Rur Andrzej zakłada najpierw pozyskanie od wspólników spółki, środków finansowych, umożliwiających kontynuację rozwoju firmy, w tym konwersję wierzytelności, z tytułu udzielonej jej pożyczki przez Towarzystwo Finansowe Silesia, na udziały spółki.

Plany resortu zakładają następnie przekształcenie Walcowni Rur Andrzej w spółkę akcyjną.

W kolejnym etapie firma ma być wprowadzona do publicznego obrotu, aby mogła pozyskać kapitał na inwestycje. W komunikacie napisano, że jest to forma zbywania akcji preferowana przez MSP.

Resort planuje też sprzedaż pakietu kontrolnego w Walcowni Rur Andrzej inwestorowi prywatnemu, z uzyskaniem premii za kontrolę.

Wcześniej zainteresowanie zakupem akcji tej spółki wyrażała giełdowa Alchemia.

(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane