MSP zaczął szukać doradcy dla PC

Cezary Koprowicz
opublikowano: 11-10-2000, 00:00

MSP zaczął szukać doradcy dla PC

Ministerstwo Skarbu Państwa chce jak najszybciej wybrać doradcę prywatyzacyjnego dla powołania spółki Polski Cukier. Koncern ma powstać z 16 cukrowni przewidzianych do przekształceń w ostatniej kolejności oraz z tych zakładów, w których działania restrukturyzacyjne i prywatyzacyjne nie powiodły się. Kolejny przetarg na doradcę, który zbada możliwości utworzenia spółki Polski Cukier, został ogłoszony 3 października. Pierwszy unieważniono z braku chętnych, drugi z powodu wygórowanych żądań finansowych zainteresowanych. Przekraczały one podobno możliwości MSP.

— Jest wielu zainteresowanych tym przetargiem i będziemy dążyć do jak najszybszego jego zakończenia — zapewnia Krzysztof Jeznach, dyrektor Departamentu Nadzoru i Prywatyzacji MSP.

Doradca ma zbadać i opracować optymalne warunki dla powołania i funkcjonowania spółki, przy założeniu udziału plantatorów w prywatyzacji firmy. W przypadku stwierdzenia braku uzasadnienia dla istnienia Polskiego Cukru, ma zostać opracowana strategia prywatyzacji trzech holdingów cukrowych. W tym przypadku także przewidywany jest udział plantatorów w prywatyzacji. KPR

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Cezary Koprowicz

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / MSP zaczął szukać doradcy dla PC