WARSZAWA (Reuters) - Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) zaprosiło chętnych do udziału w przetargu na doradztwo w procesie prywatyzacji Telekomunikacji Polskiej SA. Na tym etapie resort chce sprzedać 14-30 procent akcji spółki, podało ministerstwo w piątkowym ogłoszeniu prasowym.
MSP podało, że chętni mogą składać oferty do 2 marca.
Jesienią 1998 roku skarb państwa, który ma obecnie 35 procent akcji TPSA, rozpoczął prywatyzację TPSA poprzez sprzedaż 15 procent akcji spółki poprzez giełdę, zaś kolejne 15 procent trafiło bezpłatnie do pracowników.
W 2000 roku skarb państwa podpisał z konsorcjum France Telecom i Kulczyk Holding umowę na sprzedaż 35 procent akcji za 18,6 miliarda złotych. Konsorcjum to ma też opcję na zwiększenie udziału w TPSA do 51 procent. Część akcji w drugiej ofercie publicznej została dlań zarezerwowana.
France Telecom móże też odkupić 10 procent akcji TPSA bezpośrednio od skarbu państwa, nie poprzez publiczną ofertę.
((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 97 00, fax +48 22 653 97 80, [email protected]))