MSP zdecydowało o kontynuowaniu rokowań ws. EC Tychy

Internet Securities
18-08-2006, 14:10

Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) zdecydowało o kontynuowaniu rokowań równoległych w procesie prywatyzacji Elektrociepłowni Tychy, podał resort w komunikacie.

Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) zdecydowało o kontynuowaniu rokowań równoległych w procesie prywatyzacji Elektrociepłowni Tychy, podał resort w komunikacie.

„Minister Skarbu Państwa w dniu 11 sierpnia 2006 r. podjął decyzję o kontynuowaniu rokowań równoległych, w sprawie zakupu akcji spółki Elektrociepłownia Tychy SA, z następującymi potencjalnymi inwestorami: Energetyka Dwory Sp. z o.o. w Oświęcimiu, Dalkia Polska SA w Warszawie, Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Tychach oraz Energetyczne Towarzystwo Finansowo – Leasingowe Energo – Utech SA w Poznaniu, działające wspólnie jako Regionalne Konsorcjum Energetyczno – Finansowe”- czytamy w komunikacie.

Skarb Państwa oferuje 10-85% akcji spółki, natomiast 15% stanowią akcje pracownicze.

Skarb Państwa próbował już na przełomie 2000 i 2001 roku sprzedać tyską spółkę, ale ostatecznie nie porozumiał się z francuską firmą SNET, która prowadziła już wyłączne rozmowy z resortem. Wcześniej z prywatyzacji Tych wycofał się szwedzki Vattenfall.

Moc zainstalowana w EC Tychy wynosi 290 MWt i 40 MWe. (ISB)

maza/esc

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / MSP zdecydowało o kontynuowaniu rokowań ws. EC Tychy