Multimedia czują się mocno niedocenione

Katarzyna Latek
22-07-2008, 00:00

Akcjonariusze spółki mogą się spodziewać dobrych informacji. Wstępne wyniki z drugiego kwartału są satysfakcjonujące.

Szybki rozwój nie przeszkadza dobrym wynikom

Akcjonariusze spółki mogą się spodziewać dobrych informacji. Wstępne wyniki z drugiego kwartału są satysfakcjonujące.

Multimedia Polska do tej pory sprzedały 1045 tys. usług i ma 640 tys. klientów.

— Nasz podstawowy biznes rozwija się bardzo dobrze. Miesięcznie przybywa nam 15-16 tys. nowych klientów — mówi Andrzej Rogowski, prezes Multimediów.

Analitycy DM IDMSA też są przekonani, że wyniki kwartalne Multimediów zostaną ciepło przyjęte przez inwestorów. Przewidują, że EBITDA wzrośnie o 16 proc., zysk operacyjny o 10 proc., a zysk netto — aż o 25 proc., co spowodowane jest względami podatkowymi.

Nowe usługi

Prezes Rogowski jest bardzo zadowolony z wprowadzonej niedawno przez Multimedia usługi wideo na żądanie.

— Liczba klientów i ich zamówień znacznie przekracza nasze założenia — mówi prezes. Dodaje, że zainteresowanie usługą zależy od oferty, dlatego Multimedia, które obecnie współpracują w tym zakresie z firmą SPI, zamierzają znacznie rozszerzyć bibliotekę dostępnych filmów. W ostatnich dniach zawarły dwie umowy, które zdecydowanie mają zwiększyć atrakcyjność oferty.

Multimedia do pakietu oferowanych usług mogą jeszcze w tym roku dołączyć także telefonię komórkową. Na razie trwają rozmowy z operatorami infrastrukturalnymi.

— Nie chcemy wprowadzać komórek jako „gadżetu” czy elementu programu lojalnościowego. Musimy mieć pewność, że osiągniemy z tej usługi przyzwoitą marżę — zapowiada Andrzej Rogowski.

Akwizycje i inwestycje

Multimedia negocjują kolejne akwizycje, również na kluczowym dla spółki rynku warszawskim. Tutaj do końca roku operator chce docierać z siecią do 100 tys. gospodarstw domowych m.in. dzięki przejęciom. Część transakcji powinna zakonczyć się do końca roku.

Multimedia, jak twierdzi prezes, mają niemal nieograniczone fundusze na akwizycje.

— Mamy rezerwę we wzroście zadłużenia wynoszącą 650-800 ml zł, co pozwala nam na zrealizowanie wielu inwestycji — mówi Andrzej Rogowski.

Firma nie zamierza przejmować za wszelką cenę. Zdaniem prezesa Rogowskiego, obecnie ceny sieci kablowych osiągnęły górny pułap. Dlatego w wielu lokalizacjach bardziej opłaca się rozwój przez budowę własnej sieci.

Zbyt niski kurs

Ostatnio za akcje Multimediów na giełdzie inwestorzy płacą między 6 a 7 zł. Nie pomaga nawet prowadzony przez firmę skup akcji własnych. Prezes Rogowski jest przekonany, że obecna wycena giełdowa Multimediów nie ma związku z faktyczną wartością spółki.

— W ofercie publicznej sprzedawaliśmy akcje po 12 zł, potem kurs wzrósł do 14 zł. Nie stało się nic, co mogłoby spowodować niższą wycenę naszego biznesu. Przeciwnie — firma stabilnie rośnie. Akcje powinny kosztować znacznie więcej — ocenia Andrzej Rogowski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Latek

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Multimedia czują się mocno niedocenione