Musimy na nowo zdefiniować rolę IT w firmach

Materiał partnera - organizator wydarzenia: DELL Technologies Forum
opublikowano: 18-09-2018, 22:00

Technologie informatyczne w ich dotychczasowym pojmowaniu odchodzą w przeszłość. Przestają być narzędziami, a stają się siłą napędową rozwoju firm

IT, czyli technologia informacyjna powoli przechodzi do historii. Jej miejsce zajmuje technologia biznesowa, czyli zespół współdziałających ze sobą narzędzi technologicznych, które powinny stanowić serce cyfrowego przedsiębiorstwa — tak przedstawił rolę IT Michael Dell, CEO największej prywatnej firmy IT na świecie, gość nadzwyczajny Dell Technologies Forum.

Cyfrowa transformacja to wielka rzeczi nie jest ona kwestią czysto informatyczną. Powinna być traktowana jako projekt biznesowy, który wynika wprost ze strategii firmy i angażuje wszystkich, zaczynając od zarządu i menedżerów, a na ostat nim pracowniku kończąc — przekonywał Michael Dell, CEO grupy Dell Technologies.
Zobacz więcej

WSPÓLNA SPRAWA:

Cyfrowa transformacja to wielka rzeczi nie jest ona kwestią czysto informatyczną. Powinna być traktowana jako projekt biznesowy, który wynika wprost ze strategii firmy i angażuje wszystkich, zaczynając od zarządu i menedżerów, a na ostat nim pracowniku kończąc — przekonywał Michael Dell, CEO grupy Dell Technologies. Fot. Marek Wiśniewski

Dell Technologies Forum — spotkanie ponad 2 tys. entuzjastów nowych technologii, partnerów i kontrahentów firmy Dell EMC w warszawskim centrum EXPO XXI — gościło w tym roku Michaela Della, założyciela firmy Dell i szefa Dell Technologies, która od jego pierwszej wizyty w Polsce w roku 1992 r. urosła aż 100 razy! Dyskusje podczas imprezy ogniskowały się na temacie transformacji cyfrowej oraz o jej wpływu na współczesny biznes. Uczestnicy spotkania mieli też możliwość dotknięcia najnowszych zdobyczy technologicznych firm z grupy Dell Technologies (Dell, Dell EMC, VMware, Pivotal, Secureworks, Virtustream, RSA) w części wystawienniczej.

Cyfrowa transformacja

Spotkanie wypełniło łącznie aż trzydzieści osobnych sesji, które, ze względu na tematykę, podzielono na cztery bloki. Najważniejszy z nich (Digital Transformation) dotyczył transformacji cyfrowej i służył refleksji nad sposobami uczynienia z aplikacji, użytkowanych przez firmę, zwinnych–zręcznych (agile) narzędzi wspierających biznes i pomagających podnosić jakość kontaktów z klientami.

Kolejny blok tematyczny dotyczył transformacji środowiska IT w firmie (IT Transformation) dzięki zastosowaniu najnowszych produktów, które składają się na nowoczesną infrastrukturę teleinformatyczną cyfrowej firmy (pamięci masowe, serwery, sprzęt sieciowy, rozwiązania chmurowe i narzędzia służące do ochrony danych).

Trzeci blok tematyczny dotyczył zmian sposobów pracy personelu (Workforce Transformation), będących efektem zastosowania nowych technologii. W tej sekcji uczestnicy Forum poznali rozwiązania własne firmy Dell EMC, zaprojektowane z myślą o różnych sposobach wykonywania pracy w cyfrowej firmie. Czwarty blok tematyczny dotyczył bezpiecznego realizowania transformacji. Zagrożenia IT (Security Transformation) od lat należą do największych obaw, jakie przedsiębiorcy wyrażają w trakcie dyskusji o możliwościach zrealizowania cyfrowej zmiany w firmie.

Wielka rzecz

Wstęp do całej konferencji i jej motywy przewodnie przedstawił sam Michael Dell, który w półgodzinnym wystąpieniu podzielił się swoimi refleksjami nad rolą, jaką IT powinno odgrywać we współczesnym biznesie. Odpowiedział też na kilka głównych pytań zgłoszonych z publiczności.

To nieodległe czasy, gdy do komputerów — bardzo drogich i zajmujących starannie wyselekcjonowane pomieszczenia w biurze — miała dostęp garstka wtajemniczonych. Dziś mikrokomputery są wszędzie — mają postać czujników, mikroprocesorów, kontrolerów, itp. Bez mocy obliczeniowej komputerów prototypowanie, planowanie, produkcja, dystrybucja, sprzedaż są dziś nie do pomyślenia. Z każdym miesiącem świat jest coraz bardziej cyfrowy i nasycony inteligencją. W konsekwencji lawinoworośnie objętość danych, które stają się paliwem cyfrowych firm — mówił Michael Dell.

Cyfrowa transformacja to, jego zdaniem wielka rzecz i nie jest ona kwestią czysto informatyczną. Powinna być traktowana jako projekt biznesowy, który wynika wprost ze strategii firmy i angażuje wszystkich, zaczynając od zarządu i menedżerów, a na ostatnim pracowniku kończąc. A jaka jest tu rola IT? Wiodąca! Dział IT nie może już ograniczać się do swojego silosu. Ma poszerzyć swoje horyzonty i poczuć odpowiedzialność za kształt biznesu.

Musimy na nowo zdefiniować nasze firmy, organizacje i sektor publiczny — podkreślił Michael Dell.

 

2000 Tylu uczestników zgromadziło Dell Technologies Forum zorganizowane w warszawskim centrum EXPO XXI.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał partnera - organizator wydarzenia: DELL Technologies Forum

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu